VaterpoloKVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA U GRUŽU

Igra mačke i miša, prva četvrtina 10:0, pred kraj druge 17:0, na kraju 32 razlike! Slijedi utakmica odluke

12. rujna 2024. - 21:42

TURNIR U GRUŽU

Četvrtak, 12. rujna, 1. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Dinamo Bukurešt 15:8, Jadran M:tel (HN) - Banja Luka 35:3, petak, 13. rujna, 2. kolo, 18.30 sati: Jug Adriatic osiguranje - Jadran M:tel (HN), 20.30 sati: CN Barcelona - Dinamo Bukurešt, subota, 14. rujna, 3. kolo, 10.30 sati: CN Barcelona -  Banja Luka, 12.30 sati: Jadran M:tel (HN) – Dinamo Bukurešt, 4. kolo, 18.30 sati: Jug Adriatic osiguranje – CN Barcelona, 20.30 sati: Banja Luka - Dinamo Bukurešt, nedjelja, 15. rujna, 5. kolo, 10.30 sati: Jadran M:tel (HN) – CN Barcelona, 12.30 sati: Jug Adriatic osiguranje – Banja Luka.

Televizija Arenasport izravno prenosi turnir iz Gruža.

15-godišnji Viktor Glavić je 54 sekunde prije kraja druge četvrtine postigao prvi pogodak za Banja Luku u kvalifikacijama za europsku Ligu prvaka, turniru, koji je počeo ovog četvrtka u Gružu, a traje do nedjelje, 15. rujna, a do tad je hercegnovski Jadran M:tel, kojeg opet vodi Vlado Gojković, dojučerašnji izbornik Crne Gore, zatrpao njegovu mrežu 17 puta.

Prvi šut prema golu crnogorskog doprvaka Banja Luka je uputila u posljednjim sekundama prve četvrtine, i to s centra gruškog bazena. Prvu četvrtinu je izgubila s 10:0, na poluvremenu je bilo 17:1, na kraju treće 26:3, na kraju utakmice 32 razlike (35:3).

30-godišnji Dimitrije Obradović, povratnik na Škver, vlasnik bronce s Crnom Gorom iz Budimpešte 2020. godine, koji je u međuvremenu igrao za Partizan, Crvenu zvezdu, Romu, Trieste i Valis, postigao je 7 pogodaka, kao i 17-godišnji Strahinja Gojković, mladi reprezentativac Crne Gore, koji je prije pet dana bio suparnik našima u finalu EP-a do 19 godina. Hrvatska je uzela zlato, Crna Gora  srebro, a Španjolska broncu.

Najveće pojačanje Jadrana je povratnik, 39-godišnji Aleksandar Ivović, svjetska klasa, i to je takav gotovo dva desetljeća. Leka, kako ga od milja zovu, u sezoni 2012./13. nosio kapicu Jug Adriatic osiguranja. U karijeri je nizao uspjehe s Crnom Gorom, te s PRO Reccom, bio je do lani kapetan talijanskog velikana, a osim njega i Obradovića došli su još Đorđe Lazić, te Vuk Milojević.

Dvije minute i 54 sekunde do kraja, kad je na semaforu zasvijetlilo 31:3, svi igrači Jadrana, osim vratara, upisali su se u strijelce, a u preostalom vremenu pogodio je i vratar Ilija Radović, s gola na prazan gol jer je vratar Banja Luke, Luka Jagodić, bio u napadu.

Uglavnom, 2. kolo para gaće, Jug Adriatic osiguranje - Jadran M:tel Herceg Novi. To bi trebala biti utakmica odluke, tko će u Ligu prvaka. Jugaši hvale doprvaka Crne Gore, koji pak ističe: Jug je slabiji nego prošle sezone, ali i dalje kvalitetan, i dalje su u njegovoj kapici velika imena.

12. rujan 2024 22:43