VaterpoloPRVENSTVO HRVATSKE ZA NADE

Finale za pet, nakon 5:5, četverci odlučili prvaka, Cavtat uspješniji od KPK, ‘kanta‘ prvaka stiže u Konavle!

8. svibnja 2022. - 13:44

VELIKO FINALE

KPK – Cavtat 5:5 / nakon četveraca 8:9

KORČULA Bazen Gojko Arneri. Suci: Filip Tošić i Rene Vekić. Delegati: Ante Žižak i Božo Vuletić

KPK: Ivan Šeparović, Marin Oreb, Nino Fider, Jakov Granić, Stipe Ćenan (2), Lovro Jurjević (1), Josip Skokandić, Iskra Antunović, Marija Batinović, Marko Prskalo (1), Nikola Franulović, Igor Favoro, Mate Luka Cebalo, Luka Lovrinčević. Treneri: Lovor Lozica i Marjan Kosović.

CAVTAT: Luko Vezilić, Borna Kovačević, Luka Botić (2), Luka Dimnić, Bruno Glavinić, Antonio Butigan, Marino Grbešić, Lovro Miljas, Vlaho Rajčević (1),  Ivano Tonković, Vlaho Ucović (1), Maro Radoš (1), Petar Vezilić, Roberto Fox. Treneri: Pavo Pulić i Andi Drobac.

Četvrtine: 1:0, 1:4, 1:0, 1:1 - četverci 3:4

KPK je do finala dobio svih šest utakmica, Cavtat je do finala stigao s pet pobjeda i jednim neodlučenim rezultatom, oba sastava su osvojila skupinu u prvom i u drugom krugu prvenstva Hrvatske za nade, mališani rođeni 2010. godine i mlađi, nakon toga bili uspješni i u polufinalu. Bez poraza i jedni, i drugi i nakon četvrte četvrtine finala – 5:5, te su o prvaku odlučivali četverci. Po pet sa svake strane.

Stipe Ćenan (KPK)

Tonči Vlašić

KPK je u velikom finalu u svom domu vodio s 1:0 te 2:1 nakon čega je Cavtat nanizao tri pogotka. Domaćin je s dva pogotka izjednačio, Cavtat vodio s 5:4, a KPK izjednačio na 5:5. Samo posljednja minuta utakmice. Cavtat je imao igrača više, ali nakon minute dogovora nije uspio. Zatim je napad imao KPK, ali nakon dogovora nije uspio.

I potom četverci. Netko je morao izgubiti. Izgubio je KPK, Cavtat je bio uspješniji. Cavtat je prvak Hrvatske!

Nade Korčulanskog plivačkog kluba s trenerima Marjanom Kosovićem i Lovorom Lozicom

KONAČNI POREDAK

Broncu je osvojila zagrebačka Mladost, koja je sa 6:5 pobijedila splitski Jadran. Peti je Zagreb, a šesta ženska U13 reprezentacija Hrvatske za koju su igrale tri Jugašice (Lući Mojaš, Ivona Vlašić i Andrea Stjepović) i jedna Kapekašica (Katarina Oreb).

Nedjelja, 8. svibnja, utakmica za 15. mjesto: OVK POŠK – Osijek 8:13, utakmica za 13. mjesto: POŠK 1937. – Galeb MR 3:8, utakmica za 11. mjesto: Jug AO – Primorje EB 6:5, utakmica za 9. mjesto: Medveščak – Zadar 1952. 8:5, utakmica za 7. mjesto: Mornar BS – Solaris 6:13, utakmica za peto mjesto: Ženska reprezentacija Hrvatske do 13. godina – Zagreb 6:7, utakmica za 3. mjesto: HAVK Mladost – Jadran Split 6:5, finale: KPK - Cavtat 8:9 nakon četveraca