VaterpoloPET KRUGOVA |

DVA VATERPOLSKA ČETVRTFINALA U TOKIJU VEĆ ODIGRANA Dva Jugaša slave, kao i jedan bivši, najbolji stranac u povijesti dubrovačkog kluba

4. kolovoza 2021. - 10:01

Alex Papanastasiou je postigao jedan pogodak, kao i novi Jugaš, Stylianos Argyropoulos. Bivši Jugaš Aleksandar Ivović dva pogotka za Crnu Goru, koju je Grčka nadigrala s 10:4, te se plasirala u polufinale Olimpijskih igara. Kretanje rezultata – 1:0 prva četvrtina za Grke, 3:1 na poluvremenu, 6:2 na kraju treće četvrtine....

Grčka je drugi put u povijesti u polufinalu Olimpijskih igara. Nema medalju. U svojoj Ateni 2004. bila je četvrta. Sad čeka protiv koga će igrati za finale, a bit će to pobjednik ogleda između naše reprezentacije i Mađarske, koji počinje u 12.50 sati po hrvatskom vremenu.

Prva je polufinale izborila Španjolska. Svladala je 12:8 Amerikance, koji se se iznenađujuće držali sve do posljednje četvrtine. Čak su vodili sa 4:3 i 6:5, pet minuta prije kraja imali su samo pogodak zaostatka (7:8). Oba bivša Jugaša su se upisala u strijelce, i onaj najbolji u Jugovoj povijesti - Felipe Perrone je postigao jedan pogodak za Španjolsku, ali i onaj koji se nije iskazao u kapici dubrovačkog kluba - Alex Obert, koji je postigao dva pogotka za SAD.

Felipe Perrone (Španjolska)
Angela Weiss

Španjolska, koja ima dvije medalje s Olimpijskih igara - 1996. zlatna, 1992. srebrna - u polufinalu čeka pobjednika Italija – Srbija (11.20 sati po hrvatskom vremenu). Španjolska je u Ateni 2004., Pekingu 2008., Londonu 2012. i Riju 2016. gubila u četvrtfinalu. Sad je aktualni svjetski i europski doprvak protiv SAD-a prekinuo taj negativan niz.

26. travanj 2024 19:32