VaterpoloPET KRUGOVA |

DAME I GOSPODO, IGRA HRVATSKA! Kakva partija Bijača, Jokovića, Obradovića, Bukića..., naši potopili Srbiju, olimpijskog pobjednika!

31. srpnja 2021. - 09:37

Marko Bijač je bio sjajan, od ukupno petnaest obrana najmanje ih je pola bilo za pet, ma za deset, a kako su i u napadu potezali takve sjajne poteze, prije svega Paulo Obradović, Luka Bukić i Maro Joković, zatim i Andro Bušlje, i Luka Lončar, te Ante Vukičević, Hrvatska slavi veliku pobjedu - 14:12 protiv velikog rivala, Srbije. Četvrtfinale su osigurali. U najgorem slučaju su drugi. Protiv Španjolske u zadnjem kolu, u ponedjeljak, za dva dana, potući će se za trijumf u skupini 'A'.

Sjajno je bilo otvaranje naših - tri napada - 3:0. Maro Joković je postigao prva dva pogotka, a treći Andro Bušlje. Dokapetan je prvo pogodio iz daljine, a zatim sa svoje pozicije, s krila, a nakon toga bomba kapetana. Poslije prvog pogotka Srbije, te njezinog napada za doći na pogodak zaostatka, dočekali smo kontru naših. Pobjegli su Luka Lončar i Xavi Garcija. Naš centar je otišao do kraja, te pogodio. Imali smo u 5. minuti igrača više za plus četiri, ali je pokušaj Lorena Fatovića završio je u bloku. Međutim, što nije uspjelo tad, jest napad poslije kad je iz daljine potegao Obradović - 5:1.

Šteta što smo u 7. minuti propustili prvo igrača više, a zatim rekontru. Ali, plus tri je sačuvao Bijač obranivši udarac Filipovića. Potom se istaknuo na vratima Srbije Gojko Pijetlović, zaustavio zicer Lončara. Srbija je sjajnim dodavanjem Sava Ranđelovića za Filipovića, koji se zavukao iza leđa Fatovića i Bukića, na kraju prve četvrtine došla na dva pogotka zaostatka.

Filipović je sjajno potegao na početku druge četvrtine, te je Srbija nanizala tri pogotka. Naši pak četiri igrača za redom nisu realizirali, dva nakon četvrtog pogotka Srbije. Tri puta je Bijač sačuvao pogodak prednosti. Treća, ukupno peta, bila je za pet, te ništa u tom trenutku od 5:5. Bijač je još jednom sačuvao prednost, a nakon njegove šeste obrane - šesti pogodak naših. Opet sjajan potez Obradovića, te je prekinut post naših u napadu od 9 minuta i 4 sekude. Hrvatska se još jednom obranila s igračem više, ali nije realizirala novog igrača više. Bukić je zatresao okvir gola, a ne mrežu.

Početkom treće četvrtine smo se obranili s igračem manje, (opet) sjajan Bijač, a nakon toga Vukičević je realizirao igrača više, te je Hrvatska na plus tri (7:4). Srbija je uzvratila na isti način. Drugi pogodak Nikole Jakšića, a potom i treći (7:6 za Hrvatsku). Joković je s igračem više strijelac za 8:6 nakon čega je za Srbiju pogodio Dušan Mandić točno na polovici treće četvrtine. Potom smo ostali bez Vukičevića (treće isključenje), a Stefan Mitrović je s krila pogodio za izjednačenje (8:8). Bio je to 15. igrač više Srbije.

Potom Hrvatska radi 4:0. Pljeskali smo Obradoviću i Bukiću. Prvo je Obradović iznenadio sve - 9:8. Njegov treći pogodak. Nakon što smo se obranili s igračem više, sjajno je pogodio iz daljine Bukić (10:8), koji je postigao i prvi pogodak u posljednjoj četvrtini (11:8), a zatim opet Obradović (12:8). Srbija je prekinula naš niz, ali opet naši. Opet Bukić, pa Joković. Naši su bili na plus pet (14:9). Srbija, koja je imala čak 21 put igrača više, s tri pogotka je uspjela samo ublažiti poraz!!!

Maro Joković
Marcel Ter Bals
4. KOLO Hrvatska – Srbija 14:12

TOKIO Tatsumi vaterpolo centar. Bez gledatelja. Suci: Michael Goldenberg (SAD) i Michiel Zwart (Nizozemska).

HRVATSKA: Bijač (15 obrane), Macan, Fatović, Lončar (1), Joković (4), Bukić (3), Vukičević (1), Bušlje (1), Miloš, J. Vrlić, Obradović (4), Garcia. Izbornik: Ivica Tucak.

SRBIJA: G. Pijetlović (9 obrana), Mandić (1), Dedović, Ranđelović (1), Lazić, D. Pijetlović (1), S. Rašović (2), Aleksić, Jakšić (3), Filipović (2), Prlainović (1), S. Mitrović (1). Izbornik: Dejan Savić.

Igrač više: Hrvatska 11/6, Srbija 21/9

Peterci: Srbija 1/1

Četvrtine: 5:3, 1:1, 4:4, 4:4.

Sandro Sukno, Andro Bušlje, Maro Joković, Paulo Obradović, Mile Smodlaka...
POGLEDAJTE SEMAFOR

Skupina 'A', 1. kolo, 25. srpnja: Mađarska – Grčka 9:10, SAD – Japan 15:13, JAR – Italija 2:21, 2. kolo, 27. srpnja: Grčka – Italija 6:6, SAD – JAR 20:3, Japan – Mađarska 11:16, 3. kolo, 29. srpnja: Mađarska – JAR 23:1, SAD – Italija 11:12, Grčka – Japan 11:10, 4. kolo, 31. srpnja: SAD - Mađarska 8:11, igraju kasnije: Italija - Japan, JAR - Grčka.

Poredak: 1. Mađarska (utakmica više) 6 bodova (59:30), 2. Italija 5 bodova (39:19), 3. Grčka 5 bodova (27:25), 4. SAD (utakmica više) 4 boda (54:39), 5. Japan bez boda (34:42), 6. JAR bez boda (6:64).

Raspored 5. kola, 2. kolovoza: Mađarska - Italija, Grčka - SAD, Japan - JAR.

Skupina 'B', 1. kolo, 25. srpnja: Australija – Crna Gora 10:15, Srbija – Španjolska 12:13, Hrvatska – Kazahstan 23:7, 2. kolo, 27. srpnja: Srbija – Kazahstan 19:5, Crna Gora – Španjolska 6:8, Hrvatska – Australija 8:11, 3. kolo, 29. srpnja: Španjolska – Kazahstan 16:4, Hrvatska – Crna Gora 13:8, Srbija – Australija 14:8, 4. kolo, 31. srpnja: Crna Gora – Kazahstan 19:12, Australija – Španjolska 5:16, Hrvatska – Srbija 14:12

Poredak: 1. Španjolska 8 bodova (51:27), 2. Hrvatska 6 bodova (58:38), 3. Srbija 4 boda (57:40), 4. Crna Gora 4 boda (48:43), 5. Australija 2 boda (34:53), 6. Kazahstan bez boda (28:77).

Raspored 5. kola, 2. kolovoza: Srbija – Crna Gora, Španjolska – Hrvatska (8.30 sati po hrvatskom vremenu/HTV), Australija – Kazahstan.

Četvrtfinalni parovi: A1-B4, A2-B3, A3-B2, te A4-B1.

U polufinalu pobjednik A1-B4 ide na pobjednika A3-B2, a pobjednik A2-B3 na pobjednika A4-B1.

Medalje se dijele posljednjeg dana igara, 8. kolovoza.

26. travanj 2024 23:51