RukometDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA

Opet smo pogodili sa zvukom sirene, sad Zvonimir Srna, ali ovaj put ne za pobjedu

29. srpnja 2024. - 12:38

Poraz Hrvatske 29:31 od Slovenije u 2. kolu skupine ‘A‘ na Olimpijskim igrama u Parizu. Nadali smo se novoj pobjedi, koja će nam gotovo pa osigurati plasman u četvrtfinale, ali to nismo dočekali....

Zvonimir Srna je prvi put pogodio protiv Slovenije u 21. minuti za 10:7, u 30. minuti za 13:11, a na odmor se otišlo izjednačeno, 13:13. U toj završnici nismo iskoristili nekoliko zicera, a prije drugog pogotka 26-godišnjeg Metkovca igrali smo s dva igrača manje (kriva izmjena se poklopila s jednim isključenjem).

Imali smo 11:7 u prvom, imali smo prazan gol za plus dva 15-ak minuta prije kraja, imali smo sedmerac za izjednačenje na 22:22, ali Slovenija je deset minuta prije kraja imala 25:21, imali smo kontru za 24:25. Nismo je iskoristili.

Kako nismo dočekali novo čudo, kao protiv Japana, tad smo od 15:21 i 16:22 došli do pobjede 30:29 sa zvukom sirene, prethodno je suparnik imao dva zicera u zadnjim sekundama, Hrvatska je upisala prvi poraz u Parizu, boilan poraz, a Slovenija uzela prve bodove nakon što je na startu izgubila 22:25 od Španjolske.

Srna je ukupno postigao pet pogotka, bio je strijelac u 55. minuti za 24:26, u 59. minuti za 27:30, te sa zvukom sirene za konačnih 29:31. Ne smijemo zaboraviti spomenuti kako smo u 40. minuti ostali bez važne karike u obrani (Veron Načinović je zaradio crveni karton)...

Idemo dalje, 31. srpnja nas čeka Njemačka, koja je u prvoj utakmici dana dobila Japan s 37:26 (11 sati), zatim 2. kolovoza Švedska (14 sati), te 4. kolovoza u zadnjem kolu u skupini Španjolska (21 sat).