RukometSVJETSKO PRVENSTVO

Kad misliš kako je gotovo nakon šoka na startu i samo boda protiv Senegala, kako nema više izgleda za dobar rezultat, opet šok!

7. prosinca 2023. - 18:30

Naše su morale pobijediti na startu drugog kruga 26. Svjetskog prvenstva rukometašica kako bi ostale u utrci za četvrtfinalom, i to ni manje, ni više nego Crnu Goru, koja je dobila sve tri utakmice u prvom krugu i koja je u drugi prenijela maksimalna četiri boda (24:18 protiv Mađarske i 25:11 protiv Kameruna, dok je još dobila Paragvaj s 41:26, ali se rezultat protiv najslabijeg briše nakon prvog kruga). Naše su u drugi krug donijele samo bod, i to 22:22 protiv Senegala te 17:22 poraz od domaćina, Švedske (pobjeda 39:13 protiv Kine se brisala).

Odmah na startu četvrte utakmice na SP-u Hrvatska je preuzela kontrolu. Napravila seriju 4:0 nakon što je Crna Gora postigla prvi pogodak na utakmici. Istina, Crna Gora je izjednačila na 6:6, poluvrijeme je završilo 13:13, i uspjela je izjednačiti još jednom, 14:14 na početku nastavka, ali hrvatska reprezentacija je imala u 42. minuti pet pogodaka viška (19:14), dugo vodila s po četiri razlike (20:16, 21:17, 22:18 i 23:19). Pet minuta prije kraja Crna Gora je stigla na pogodak zaostatka (23:24), naše su s dva pogotka imala lijepih plus tri (26:23). Crna Gora je uspjela izboriti napad za izjednačenje, ali promašila je okvir gola nakon čega su naše mogle početi sa slavljem.

Pobjeda protiv Crne Gore

Bjorn Larsson Rosvall/Afp

Slavi Hrvatska

Zanimljivo, neki dan na pripremnom turniru u Poreču, uoči odlaska na SP, naše su dobile Crnu Goru istim rezultatom.

Sad u Gothenburgu, Švedskoj,Tea Pijević iz Stabline je imala 5 obrana, Kristina Prkačin iz Mokošice je blokirala jedan udarac suparnica, nekadašnja igračica Dalmatinke iz Ploča, Valentina Blažević, bila je prvi strijelac Hrvatske, koju vodi Metkovac Ivica Obrvan. Postigla je protiv Crne Gore 6 pogodaka.

U subotu, 9. prosinca, naše igraju protiv Kameruna, a u ponedjeljak, 11. prosinca, protiv Mađarske. Ako naše dobiju obje utakmice, a Švedska i u drugom krugu bude bez greške, igrat će u četvrtfinalu SP-a!

27. travanj 2024 17:59