RukometDRUGA HL - JUG

Ardiaei ne griješi, Opuzen napravio krivi korak, evo kako je bilo u Gospinom polju u ogledu Mokošice i Korčule

7. ožujka 2022. - 09:45

Ardiaei je upisao novu pobjedu, rubrika porazi mu je i dalje prazna, izgubio je samo bod od 32 moguća, dobio petnaest od šesnaest utakmica. Novu pobjedu ostvario je na Mljekari protiv Jelse Malizia. Opet uvjerljiv. Opet je sve brzo riješio, nakon što je gost dva puta anulirao minimalnu prednost napravio je 6:0, poluvrijeme dobio sa 16:9, te su opet i mlađi dobili lijepu minutažu. Na kraju Ardiaei – Jelsa Malizia 28:19. Teo Putica je bio najraspoloženiji u napadu - osam pogodaka, Maro Peručić je postigao četiri, Leo Brnin i Petar Bazdan po tri, Ado Ćustović i Marino Knez po dva, te po jedan Andres Litrica, Antonio Obradović, Pero Kosović, Hrvoje Lončarica, Luka Butorac i Matija Gabrieri.

Krivi korak je napravio Opuzen, vratio se iz Trogira praznih ruku, te je opet drugi Kamičak, kojeg je kolo prije nadigrao u svojoj dvorani. Treći poraz Opuzena, Kamičak ima dva, te Ardiaei ima sad četiri boda više od sastava iz Sinja, a pet više od trećih Opuzenaca, koji su lijepo počeli utakmicu u Trogiru. Vodili sa 7:2, 8:3, na poluvremenu s 14:10, nepunih šest minuta prije kraja s 24:23. Tko bi rekao kako više neće tresti mrežu, kako će tri minute i 11 sekundi prije kraja pogodak Trogira 2 za vodstvo 25:24 biti posljednji pogodak na utakmici. Strijelci za Opuzen su bili Julio Jelavić (7), Bruno Bošković (6), Mirko Žuvelek (4), Matej Beljo (3), te Josip Prović (2) i Vladimir Koncul (2).

Mokošica je i dalje bez boda, poraz je upisala kod kuće od Korčule, koju je dobro namučila. Korčula je na poluvremenu imala samo pogodak prednosti (17:16), u 45. minuti je razlika bila ista (23:24), zatim je Korčula iduće tri minute dobila 3:0, u 55. minuti imala najveću prednost (25:30)...

Dogovor Korčulana
Tonči Vlašić
Druga HL, 16. kolo: Mokošica - Korčula 29:32
Rukometni klub Korčula

Hrvoje Hladilo je bio prvi strijelac Mokošice i utakmice s 10 pogodaka u porazu 32:29 od Korčule, za domaćina su još pogađali Domagoj Prkačin (5), Kristijan Njavro (4), Toni Miloslavić (4), Zrinko Majčića (2), Mateo Vučičević (2), Tomislav Prkačin (1) i Luka Zvono (1), a za Korčulu Goran Stamatović (9), Francesko Verazza (5), Zvonimir Đula (4), Matej Marković (4), Željan Bosnić (3), Nikola Ivanković (3), Denis Sansović (2), Antonio Petrović (1) i Frano Jeričević (1).

SEMAFOR TREĆEG RANGA, DRUGE HL - JUG

Rezultati 16. kola: Ardiaei - Jelsa Malizia 28:19, Trogir 2 - Opuzen 25:24, Mokošica - Korčula 29:32.

Poredak: 1. Ardiaei 31 bod, 2. Kamičak 27 bodova, 3. Opuzen 26 bodova, 4. Biograd 23 boda, 5. Solin 22 boda, 6. Split (utakmica manje) 18 bodova, 7. Trogir 2 14 bodova, 8. Korčula (utakmica manje) 14 bodova, 9. Vodice 12 bodova, 10. Kingtrade 12 bodova, 11. Jelsa Malizia 11 bodova, 12. Trilj 7 bodova, 13. Krilnik (dvije utakmice manje) 2 boda, 14. Mokošica bez boda.

U 17. kolu Korčula dočekuje Kamičak, dok su preostala tri sastava iz naše županije na putu: Mokošice je gost Jelse Malizia, Opuzen igra u Makarskoj (Kingtrade), a Ardiaei je gost Vodica. Korčula ima zaostatak protiv Krilnika kod kuće.

02. svibanj 2024 16:21