OstaloODBOJKA

Vratila se nakon četrnaest godina Nika, a Dubrovnik s njom nakon četrnaest pobjeda upisao i petnaestu: ‘Bilo je i malo treme ...!‘

24. veljače 2024. - 20:36

Prvi set su dobile s 25:15, a iduća dva s 25:16. Dubrovnik je dominirao u derbiju 16. kola drugog razreda, dobio je prvog pratitelja, drugu ekipu zagrebačke Mladosti s 3:0. Ekipa trenera Leonarda Barića, Maje Ereš, Pauline Prkačin i Marine Radić i dalje je na vrhu, sad s 15 pobjeda i samo jednim porazom, koji je upisala kolo prije na gostovanju kod ekipe Veli vrh, koja je opet usamljena na drugom mjestu s 13 pobjeda i 3 poraza. Olimpik i Mladost II imaju na diobi trećeg mjesta po 12 pobjeda i 4 ¸poraza, Pula je peta s 11 pobjeda i 5 poraza...

Iduće kolo Dubrovnik je gost Drenove, zatim dočekuje Varaždin. Nakon toga još dvije utakmice do kraja kod kuće (Sinj i Vinkovci), te još dvije u gostima (Velika Gorica i HAOK Zagreb).

Utakmica protiv druge ekipe zagrebačke Mladosti pamtit će se po završnici trećeg seta. Barić je u igru uveo Niku Mandić (ex. Stanović), nekadašnju reprezentativku, igračicu koja je osvajala trofeje igrajući za klubove iz Kaštela. Prije 14 godina je napustila Gospino polje. Sad se vratila kako bi pomogla da se Dubrovnik vrati među najbolje...

- Bilo je malo treme. Ipak sam zadnji put ovdje u dresu Dubrovnika igrala 2010. godine. Lijep osjećaj - rekla je Nika.

Osim Nike Stanović petnaestoj pobjedi ove sezone Dubrovnika doprinijele su još Mia Obradović, Lara Dežulović, Anamarija Mrakić, Manuela Karač, Matea Vuletić, Doris Buzolić, Julia Olivera Franco, Milica Đukić, Laura Gnjatović, Gabriela Stipanović, Iva Maslać, Marija Kristić i Laura Prkačin.