Prvo međunarodni turnir, zatim revijalna utakmica, te na kraju festa ispred doma u Dubravci. Bogat je bio program proslave 50. rođendana Boćarskog kluba Sokol Dubravka.
U Luže je stigla i hrvatska reprezentacija, koja je odigrala utakmicu protiv reprezentacije Dubrovačko-neretvanske županije, a Luko Hendić, tajnik slavljenika, ali i Županijskog boćarskog saveza, nije skrivao oduševljenje kad je predstavljao sudionike revijalne utakmice.
Prvo kapetan Marino Milićević, crikvenički boćar, koji se s ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Francuskoj vratio s dva srebra i jednom broncom, a s Vrgorcem osvojio naslov prvaka Hrvatske. Potom u dresu reprezentacije Hrvatske Karlo Šaban (Sveti Jakov), pa Duje Pirić (Naklice), Dejan Ikić (Pula), Luka Gašpar (Zrinjevac), Lovro Šipek (Sveti Jakov) i Filip Klarić (Sveti Jakov).
- I svaki od njih je bio na postolju svjetskih prvenstava, a neki su obarali svjetske rekorde – istaknuo je Hendić. Hrvatska je na tablici osvajača medalja bila peta na ovogodišnjem SP-u, dok je prema bodovanju svjetske organizacije, u obzir se uzimaju plasmani među osam najboljih u svakoj disciplini, zauzela četvrto mjesto.
Hrvatska je u Dubravci nastupila pod vodstvom izbornika Vjeka Matetića, te Čeda Vukelića, dok su za reprezentaciju Dubrovačko-neretvanske županije igrali Mario Bajo (Postranje), Ivo Butrica (Rijeka), Luka Kelez (Postranje), Perica Miljević (Sokol Dubravka), Antonio Prlaguzić (Metković), Gracija Stjepčević (Pula) i Božo Čupić (Hajduk).
Nakon prve četiri discipline Hrvatska je vodila sa 6:2, jedino je za reprezentaciju Dubrovačko neretvanske županije Bajo osvojio poene pobjedom 13:4 u pojedincu protiv Milićevića (ogled kapetana, a prošle sezone suigrača, skupa su osvojili s Vrgorcem naslov klupskog prvaka Hrvatske), dok je reprezentacija dobila sva tri para. Potom je Gašpar promijenio dres, Pločanin je zaigrao za reprezentaciju Dubrovačko neretvanske županije kad su na red došle ‘gume’.
Dobio je brzinca protiv Šipeka, te sa Stipčevićem štafetu protiv Milićevića i Klarića. Bajo je bio u preciznom izbijanju uspješniji od Šabana. Hrvatska je osvojila na ‘gumama’ dva poena zahvaljujući Piriću, koji je dobio Miljevića. I tako je završilo bez pobjednika, 8:8.
Podsjetnik, Gašpar je krajem listopada 2020. godine na seniorskom prvenstvu Hrvatske u Rijeci oborio svjetski mlađe seniorski rekord u brzinskom izbijanju pogodivši 49 boća iz 49 pokušaja! Samo su ga dvije sekunde dijelile da izjednači seniorski svjetski rekord, koji je 50/50. Međutim, vrijeme je bilo isteklo kad je trebao ciljati s pedesetom boćom.
Stjepčević je pak oborio svjetski rekord za igrače do 18 i za igrače do 23 godine u disciplini precizno izbijanje, ‘izbio’ je 34 poena, tek koji milimetar mu je nedostajao da izbije svih 37 poena, koliko je moguće ostvariti u preciznom izbijanju (imao je samo jedan promašaj iz jedanaest različitih pozicija, I to na devetoj), a to je uspio u dresu trećeligaša Sokola iz Dubravke, i to na boćalištu u Vodovađi u travnju 2021. godine u prvenstvenom susretu Treće hrvatske lige skupina Dubrovnik - Neretva u kojem je klub iz Dubravke s 20:6 svladao Ploče, klub u kojem je ponikao Luka Gašpar.
- Da, Gracija je ispisao povijest našeg kluba. Ponosni smo na što je upravo u dresu Sokola oborio svjetski rekord. Hvala hrvatskoj reprezentaciji što je uveličala proslavu našeg 50. rođendana, te svim ostalim sudionicima revijalne utakmice, kao i svim sudionicima međunarodnog turnira – istaknuo je Hendić, koji je u revijalnoj utakmici bio u ulozi voditelja reprezentacije Dubrovačko-neretvanske županije.
Revijalnu utakmicu sudili su Mato Barišić i Lari Delo.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....