OstaloPORAZ NA STARTU

Square dugo, dugo vodio u osječkom Zrinjevcu, a nakon toga je počeo pogađati domaćin

20. listopada 2024. - 00:50

1. KOLO

Osijek Kandit – Square 3:1

OSIJEK Dvorana Zrinjevac. Gledatelja 300. Suci: Mario Vecko, Mateo Videc i Krešimir Grgurević.

Strijelci: 0:1 Kytola (7), 1:1 Bukovec (22), 2:1 Sesar (35), 3:1 Pandurević (39)

OSIJEK KANDIT: Ricardo, Pandurević, Bukovec, Petrušić, Duvančić – Jamičić, Mijić, Damjanović, Lucas, Cardoso, Sesar, Jurišić, Šerić, Hozjan. Trener: Saša Voldin.

SQUARE: Jurišić, Barbosa, Đuraš, Džanković, Kytola – Prce, Curić, Mostahić, Santos, Lang, Kljunak. Trener: Ivo Jukić

Poraz Squarea na startu nove sezone u najvećem rangu, SuperSport Hrvatskoj malonogometnoj ligi. Osijek Kandit je pokazao više, te osvojio tri boda. Dubrovački sastav je bio lišen pomoći reprezentativnog vratara Zorana Primića (kazna zbog isključenja na prethodnoj utakmici).

Square je poveo u 7. minuti preko novog igrača, Finca Jukke Kytole, a to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Na početku drugog je Jeremy Bukovec izjednačio na 1:1, a to je bio rezultat sve do pet minuta prije kraja kad je Marin Sesar doveo domaćina u vodstvo. Minutu prije kraja je Andrej Pandurević je pogodio za konačnih 3:1.

Lujo Jurišić, vratar Squarea, istaknuo se pogotovo u prvom poluvremenu, a i Square je tad imao prilike za novi pogodak, otići do 2:0. Sredinom nastavka je mogao doći do vodstva 2:1, prvo Mateo Kljunak nije uspio zatresti mrežu domaćina, a nekoliko minuta poslije i Brazilac Barbosa, čiji je udarac zaustavio Ricardo Ditano, vratar Osijek Kandita.

Pred kraj Square je zaigrao na sve ili ništa, lovio izjednačenje na 2:2, ali ne samo što nije uspio postići pogodak, već ga je primio. Haron Džanković je bio u ulozi vratar - igrač.

U 2. kolu, 1. studenog, Square ide u Vinkovce. Gost je novog prvoligaša, Aurelia Futsal Boso.

SUPERSPORT HMNL

Raspored 1. kola SuperSport HMNL, petak, 18. listopada, Zagreb: Futsal Dinamo – Aurelia Futsal Boso 6:1, Pula: Stanoinvest Futsal Pula – Rijeka 3:3, subota, 19. listopada, Omiš: Olmissum – Crnica 3:2, Osijek: Osijek Kandit – Square 3:1, nedjelja, 20. listopada, Makarska (19 sati): Novo vrijeme – Torcida Biberon.

20. listopad 2024 00:53