Split i Kijevo su prvenstvo počeli za pet dok nisu u 5. kolu zaigrali protiv Porto Tolera odnosno Omble!

13. studenog 2022. - 23:44

Split i Kijevo su u prva četiri kola ostvarili samo pobjede, a u 5. kolu južne skupine Druge hrvatske lige su se ogledali s dva drugoligaša iz Dubrovačko-neretvanske županije, te nisu uspjeli nastaviti svoj niz.

Pločani su slavili usred Splita s 4:3, a Ombla – Kijevo 3:3. Ivan Arar, Zlatko Kušurin, Tomislav Domić i Ivan Marković su bili strijelci za Porto Tolero u Splitu gdje je domaćin imao vodstvo 3:1, gdje je povratnik među drugoligaše do pobjede stigao pogotkom u posljednjoj sekundi.

Porto Tolero je pod vodstvom Borisa Malića te uz pomoć Hansa Matića stigao do pobjede igrajući u sastavu: Ivo Kežić, Josip Stjepanović, Ivan Arar, Ivan Marković, Matko Krilić, Ivano Pećar, Domagoj Domić, Ivano Gradac, Tomislav Domić, Zlatko Kušurin i Matej Radić.

Zaostajala je Ombla 2:0, te također i 3:1, ali je na kraju uspjela izboriti prvi bod ove sezone. Osim što je imao stopostotan učinak, Kijevo je uoči dolaska u Gospino polje imalo samo pet primljenih pogodaka u prve četiri utakmice.

Kijevo je povelo početkom nastavka. Petar Knežević je pogodio u 24. minuti, a Robert Franjkić u 29. minuti za 2:0. Luka Palameta je bio prvi strijelac za Omblu, i to u 31. minuti, a već minutu poslije Kijevo je opet imalo dva pogotka viška. Pogodio je Antonio Milanović.

Tih 1:3 je stajalo na semaforu do četiri minute prije kraja kad je drugi pogodak za Omblu postigao Dominik Gustin. Dvije minute poslije drugog pogotka domaćina, a dvije minute prije zaključenja utakmice, Ombla je izborila kazneni udarac, koiji je iskoristio Hrvoje Bogdanović te izjednačio na 3:3.

Osim strijelaca bod su izborili još Danijel Čizmić, Ivo Vlahušić, Niko Vlahušić, Jeronim Kovačević, Dominik Prkačin i Maro Kalauz. U sastavu su još bili Niko Zrilić i Roko Mikulandra pod vodstvom Mateja Gaće.

SLIKE S UTAKMICE OMBLA - KIJEVO 3:3

Druga HMNL-jug, 5. kolo: Ombla - Kijevo 3:3

Tonči Vlašić

Tonči Vlašić/

Kijevo je sad sam na vrhu s 13 bodova, Šibenik 1983., Split i Porto Tolero imaju po 12 bodova, ..., Murter, Bačvice i Heroji 2007. su s po 3 boda prvi iznad Omble, koja ima (prvi) bod.

U 6. kolu, Porto Tolero dočekuje Heroji 2007., a Ombla je gost Pakoštana, koje su sedme u konkurenciji 12 sastava sa 6 bodova.

01. svibanj 2024 18:21