OstaloMALONOGOMETNI EURO

Rusija je ovaj put izgledala moćno, imala kontrolu, naši bez gola i iznenađenja, subota para gaće, tad nemaju pravo na pogrešku

25. siječnja 2022. - 19:10
NIŠTA OD IZNENAĐENJA

Hrvatska – Rusija 0:4

AMSTERDAM Ziggo Dome arena. Suci: Victor Chaix i Cedric Pelissier (obojica iz Francuske), treći sudac: Alejandro Martinez Flores (Španjolska).

Strijelci: 0:1 Antoshkin (3), 0:2 Paulinho (12), 0:3 Chishkala (20), 0:4 Antoshkin (26)

Crveni karton: Matošević (Hrvatska, 2. minuta)

HRVATSKA: Luketin, Matošević, Jelovčić, Marinović, Novak – Primić, Kanjuh, Đuraš, J. Suton, Jurlina, Postružin, Čekol, Horvat, Sekulić. Izbornik: Marinko Mavrović.

RUSIJA: Putilov, Antoshkin, Robinho, Chishkala, Davydov – Zamtaradze, Milovanov, Abramov, Niyazov, Abramovich, Sokolov, Afanasyev, Paulinho, Nando. Izbornik: Sergei Skorovich.

Bilo je i dobrih trenutaka u 40 minuta utakmice 2. kola, ali nakon nekoliko utakmica u kojima smo baš bili blizu Rusiji, držali je u strahu, tako je bilo u obje utakmice u kvalifikacijama za posljednje Svjetsko prvenstvo (2:2 u Dubrovniku, 3:4 u Osijeku gdje nam je bod trebao za plasman na SP), zatim posljednji ogled na Euru, 2016. u Beogradu (2:2, Rusi izjednačili u predzadnjoj minuti, nama je trebala pobjeda s dva razlike za četvrtfinale), ovaj put nije bilo tako. Rusija je u Amsterdamu izgledala moćno, imala kontrolu utakmice, kažnjavala je pogreške naših, te ostvarila uvjerljiv uspjeh.

Nakon minutu i 11 sekundi ostali smo bez Vedrana Matoševića, nagazio je Robinha, iako je bilo očito kako nije bilo nikakve namjere, bio je to prekršaj za  karton, nitko nije imao ništa protiv kad je naš igrač dobio žuti, ali nakon što je potrajalo ukazivanje pomoći ruskom igraču, pregledavala se snimka poslije koje su suci pokazali crveni karton. Matošević je morao iz igre, a to je značilo kako će Hrvatska (najmanje) dvije minute biti s igračem manje.

Prvu minutu kazne smo odradili vrlo dobro, kad se činilo kako će se uspjeti obraniti i drugu, potegao je iz daljine Antoshkin. Naciljao donji lijevi kut Žarka Luketina. Nije naš vratar uspio to zaustaviti. Snage su nakon primljenog pogotka izjednačene, ali je i dalje Rusija imala inicijativu, pritiskala, čekali pogrešku naših. Dočekala je grešku u 12. minuti. Paulinho se sjajno okrenuo. Prije toga smo se ponadali iznenađenju i izjednačenju. U 9. minuti prvo je tukao Franco Jelovčić, zatim Tihomir Novak. Potom nakon udarca iz kuta opet Jelovčić, a zatim Dario Marinović. Četiri udarca u 15-ak sekundi. Vrlo brzo je pokušao iz daljine (opet) Marinović. Potom je povukao Jelovčić napad, uposlio Kristijana Postružina, koji je tražio  Marinovića na drugoj stativi. Rusija je novi pogodak postigla 45 sekundi prije odmora, još jednom početkom nastavka (Antoshkin drugi pogodak, a ukupno peti na prvenstvu, tri je postigao u 7:1 startnoj pobjedi protiuv Slovačke).

Uglavnom, i dalje smo bez pobjede protiv Rusije u službenim utakmicama. Bio je ovo deseti ogled sa 'Zboranjom', koja je ostvarila šestu pobjedu protiv 'Vatrenih'.

U subotu naši igraju protiv Slovačke za drugo mjesto u skupini i prolaz u četvrtfinale.

SKUPINA ‘C‘

Amsterdam, Ziggo Dome, 1. kolo, petak, 21. siječnja: Rusija - Slovačka 7:1 / strijelci: 0:1 Kozar (3), 1:1 Antoshkin (10), 2:1 Sokolov (11), 3:1 Antoshkin (23), 4:1 Robinho (29), 5:1 Antoshkin (30), 6:1 Sokolov (35), 7:1 Milovanov (37), Poljska - Hrvatska 1:3 / strijelci: 0:1 Horvat (8), 1:1 Holy (14), 1:2 Sekulić (14), 1:3 Jelovčić (18).

Danas, utorak, 25. siječnja, Amsterdam, Ziggo Dome, 2. kolo: Hrvatska - Rusija 0:4 / strijelci: 0:1 Antoshkin (3), 0:2 Paulinho (12), 0:3 Chishkala (20), 0:4 Antoshkin (26), Slovačka - Poljska 2:2 / strijelci: 0:1 Kriezel (7), 1:1 Ševčik (25), 2:1 Drahoysky (28), 2:2 Holy (33).

Subota, 29. siječnja, Groningen, Martini Plaza, 3. kolo, 14.30 sati: Slovačka - Hrvatska, Amsterdam, Ziggo Dome, 14.30 sati: Rusija - Poljska.

Poredak: 1. Rusija 6 bodova (11:1), 2. Hrvatska 3 boda (3:5), 3. Poljska 1 bod (3:5), 4. Slovačka 1 bod (3:9).

Dva najbolja iz skupine plasirat će se u četvrtfinale.

08. svibanj 2024 21:05