OstaloZORAN PRIMIĆ I MARKO KURAJA S REPREZENTACIJOM U MAROKU

Rezultat u Rabatu isti kao u Dubrovniku prije šest godine, ali ovaj put...

14. travnja 2023. - 01:16

Rabat: Hrvatska - Francuska 5:4 (5:1)

Strijelci: 1:0 Mataja (6), 2:0 Postružin (12), 2:1 Belhaj (16), 3:1 Sekulić (17), 4:1 Sekulić (18), 5:1 Sekulić (20), 5:2 Mohammed (22), 5:3 Mouhoudine (32), 5:4 Benslama (35)

HRVATSKA: Zoran Primić (Square), Niko Vukmir (Pula), Kristian Čekol (Dinamo), Duje Kustura (Olmissum), Toni Jelavić (Novo vrijeme), Mateo Mužar (Dinamo), Franco Jelovčić (Sporting Anderlecht), Antonio Sekulić (Olmissum), Josip Jurlina (Olmissum), Kristijan Postružin (Dinamo), David Mataja (Pula), Marko Kuraja (Olmissum), Luka Pavlović (AFC Universitas), Ante Piplica (Dinamo). Izbornik: Marinko Mavrović

FRANCUSKA: Louis Marquet, Sid Belhaj, Kevin Ramirez, Youness Ahssen, Souheil Mouhoudine, Amin Benslama, Mickael De Sa Andrade, Ayoub Saadaoui, Steve Bendali, Ouassini Guirio, Moussa Haddad, Inza Kone, Abdessamad Mohammed, Ronny Zakehi, Francis Lokoka, Joevin Durot. Izbornik: Raphaël Reynaud

Hrvatska je dobila Francusku na startu međunarodnog turnira u Rabatu, u Markoku, i to s 5:4.

Povela je s 2:0, vodila nakon prvog poluvremena s 5:1 (Antonio Sekulić iz Olmissuma tri gola u tri minute), ali je suparnik pet minuta prije kraja utakmice došao na pogodak zaostatka.. Dvije i pol minute prije kraja utakmice Francuska je zaigrala na sve ili ništa, u zadnjoj minuti Dubrovčanin Zoran Primić, vratar Squarea, bio je na pravom mjestu, te je spriječio izjednačenje.

- Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme. Ne i drugo. Uvukla se nervoza u nastavku, ali smo izdržali – rekao je naš izborik Marinko Mavrović.

Primić je branio čitavu utakmicu, imao je nekoliko lijepih obrana, nastupio je i Župljanin Marko Kuraja (Olmissum). Pamti se njegov sjajan udarac u nastavku, ali je francuski vratar bio na mjestu.

Marko Kuraja, hrvatski malonogometni reprezentativac

Tonči Vlašić/

Prije nešto manje od šest godina, 26. rujna 2017. godine, Hrvatska i Francuska su odigrale također 5:4. Bilo je to u Dubrovniku, u Gospinom polju, u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Tad je bolja bila Francuska nakon što je prva utakmica kod nje završila bez pobjednika 1:1, te naši nisu vidjeli Euro u Sloveniji 2018. godine.

Naša reprezentacija idući nastup na turniru u Maroku ima u nedjelju, 16. travnja, kad igra protiv domaćina, Maroka, a u ponedjeljak, 17. travnja, Primića, Kuraju i ostale čeka rogled protiv Japana.

28. travanj 2024 15:14