OstaloODBOJKA

Radost u Gospinom polju. Nije se dugo čekalo na prvu superligašku pobjedu Dubrovnika!

12. listopada 2024. - 21:55

Pobjeda, prva superligaška Dubrovnika nakon povratka u najveći rang. Nije se na nju dugo čekalo. Ostvarena je u 2. kolu nakon poraza kod aktualnih prvakinja, zagrebačke Mladosti na startu.

Don Bosco, s dvije Dubrovkinje u sastavu, Ema Šušić i Nina Jakić, te s Doris Barić, igračicom koja je bila najbolji napadač Superlige prošle sezone, u Gospinom polju je uzeo treći set, vodio u četvrtom dugo, dugo, te prijetio kako bi mogao otkinuti domaćinu bodove nakon što je ekipa Leonarda Barića dobila bez problema prva dva seta, prvi s 25:15, a drugi s 25:17.

Nakon 23:25 izgubljenog trećeg seta (Doris Barić je glavni krivac što su gošće okrenule), u četvrtom setu je povratnik u najveći rang od ‘debelog‘ minusa stigao do 23:20. Tu prednost je znao sačuvati. Kapetanica Doris Buzolić je ‘zakucala‘ i zaključila meč (25:22), koji je trajao točno 100 minuta. Prva dva boida su na kontu

Pod vodstvom Barića, kojem su asistirale Maja Ereš i Paulina Prkačin, Dubrovnik je prvu superligašku pobjedu u sezoni 2024./25. izborio u sastavu: Mia Obradović, Lara Dežulović, Anamarija Mrakić, Manuela Karač, Matea Vuletić, Laura Prkačin, Mia Vukas, Katarina Glavinić, Doris Buzolić, Andrea Butigan, Sara Barać, Kima Zharkova, Gabriela Stipanović i Iva Maslać

U 3. kolu Dubrovnik je gost Kelteksa u Karlovcu (19. listopada), a zatim dolaze splitska Brda (26. listopada).

Superliga, 2. kolo: Dubrovnik - Don Bosco