OstaloATLETIKA

Prva na prvom prvenstvu - tko je pretrčao koliko za sat vremena? - Tea Faber donijela Dubrovniku novo zlato, a s ekipom još jednu medalju

5. travnja 2022. - 10:59

Novi naslov državne prvakinje osvojila je 33-godišnja Tea Faber, članica Atletskog kluba Dubrovnik. Bila je prva na prvom prvenstvu Hrvatske u jednosatnom trčanju, koje je održano na stadionu Mladosti u Zagrebu u organizaciji Atletskog kluba Agram.

Iako vrijeme nije bilo naklonjeno, stoji u izvješću s prvenstva, natjecateljima je bilo to zanimljivo natjecanje, kako u pojedinačnoj, tako i u ekipnoj konkurenciji.

Faber je za jedan sat pretrčala 15.944 metara, gotovo pola kilometra duže od doprvakinje Lucije Kopić, članice Atletskog kluba Fit.

Atletski klub Dubrovnik je brončani u ekipnoj konkurenciji, a tom uspjehu su osim Faber doprinijele još Helena Gleđa i Maja Perišić. Ukupno su članice Dubrovnika istrčale 43.119 metara (45-godišnja Gleđa je bila deseta u pojedinačnoj konkurenciji s istrčanih 14.117 metara, a 38-godišnja Perišić 19. u konkurenciji trideset i sedam natjecateljica s 13.058 metara). Prvo mjesto osvojila je ekipa Agrama s pretrčanih 45.427 metara, a druga je bila ekipa Fita s ukupno 43.506 metara.

Dubrovnik je nastupio pod vodstvom trenera seniorske ekipe Ante Živkovića, ujedno natjecatelja, koji je zauzeo osmo mjesto u poretku više od 60-ak trkača istrčavši 17.460 metara (broncu je osvojio Ivan Dračar iz HAAK Mladost s 18.636 metara, a naslov Dorian Miškulin iz zagrebačkih Svetica s hrvatskim rekordom – 19.139 metara).

26. travanj 2024 07:16