Promjena na vrhu Županijske lige, Lumbarda je ‘kriva‘, ali ne i na vrhu liste strijelaca, Rivi derbi začelja i prvi bodovi

7. prosinca 2022. - 12:46

Nema više neporaženih. Lumbarda je zaustavila niz Čibače, bila je duplo bolja, slavila s 8:4, te je došlo do promjene na tablici. Čilipi sad vode, imaju dva boda više. Lumbarda je na bod od dojučerašnjeg lidera, a tri od novog, međutim, jedini sastav s otoka je odigrao utakmicu manje, točnije, on je bio već slobodan, dok dva trenutno vodeća sastava lige to tek čeka.

Priliku približiti se još više vrhu propustili su Plat i(li) Pridvorje, te Cavtat. Plat i Pridvorje su se ogledali, te odigrali bez pobjednika, i sad su na pet bodova od vrha s tim što Pridvorje ima utakmicu manje. Cavtat je pak doživio poraz od Ponte, koja ima sad šest bodova manje od lidera, ali i utakmicu manje.

Uglavnom, podijelila se liga. Spomenutih sedam je gornji dom, preostala četiri sastava donji (Dunave, Riva, Jadran Ljuta i Zmaj). Dunave su poražene sad od Čilipa, Riva je dobila Jadran Ljutu u derbiju začelja, te stigla do prvih bodova, a Zmaj je bio slobodan.

Redom, derbi kola: Čibača – Lumbarda 4:8. Lumbarda je povela s 3:0, vodila s 7:1. Mario Stojan je postigao tri pogotka, Nedo Mušić i Dino Špaleta po dva. Plus autogol Domagoja Prkuta za 2:8. Prvi topnik lige, Marko Grgurević je s dva pogotka ublažio poraz Čibače, te je sad na učinku od 15 pogodaka. Četiri više ima od Balda Cicijelja, a sedam više od Vlaha Grbešića i Tonija Miljanovića, koji su na diobi trećeg mjesta liste strijelaca. Cicijelj nije pogađao, Cavtat nije postigao niti jedan pogodak. Vlaho Grbešić je bio strijelac za Pontu protiv Cavtata za 2:0. Finulo je 4:0. Ponta je povela autogolom Josipa Vodopije u prvom poluvremenu, a u nastavku su osim Grbešića mrežu Cavtata zatresli Neven Dadić i Karlo Šabić.

Toni Miljanović je postigao tri pogotka za Čilipe u 6:1 pobjedi protiv Dunava. Pavo Skurić, Pero Opušić i Marko Trtoman su se po jednom upisali u strijelce, kao i Mateo Miladin, koji je bio jedini strijelac za Dunave, koje su vodile od 2. minute do posljednje, 15. minute prvog poluvremena. U nastavku utakmice 5:0 za Čilipe, novog lidera.

Plat je protiv Pridvorja vodio s 2:0 pogocima Ante Alerića u 6. i 10. minuti. Pridvorje je u 21. minuti prepolovilo zaostatak preko Paula Vukića, a u 26. minuti pogocima Marina Zalokara i autogolom Ivana Petrušića povela s 3:2. U idućoj minuti Hristijan Gorgiev je izjednačio na 3:3.

Derbi začelja: Riva – Jadran Ljuta 3:2. Riva je dobila prvi poluvrijeme 2:0 (Jurica Prkačin u 10. i 12. minuti), povela u trećoj minuti nastavka s 3:0 (Maroje Bandur). Jadran Ljuta je u 27. i 28. minuti pogocima Josipa Trkovića došla na pogodak zaostatka. Nije uspjela izjednačiti.

Iduće kolo samo jedan međusobni ogled sastava koji se bore za vrh.

SEMAFOR

Poredak: 1. Čilipi 15 bodova/6 utakmica (24:8), 2. Čibača 13 bodova/6 utakmica (24:17), 3. Lumbarda 12 bodova/5 utakmica (23:15), 4. Plat 10 bodova/6 utakmica (17:11), 5. Pridvorje 10 bodova/5 utakmica (19:14), 6. Cavtat 10 bodova/6 utakmica (20:17), 7. Ponta 9 bodova/5 utakmica (15:16), 8. Dunave 3 boda/5 utakmica (12:18), 9. Riva 3 boda/6 utakmica (11:24), 10. Jadran Ljuta 1 bod/5 utakmica (15:24), 11. Zmaj (kažnjen oduzimanjem jednog boda) bez boda/5 utakmica (9:25).

Subota, 10. prosinca, Korčula, 17.30 sati: Lumbarda – Riva, nedjelja, 11. prosinca, Gruda, 17 sati: Čilipi – Pridvorje, 18 sati: Cavtat – Dunave, 19 sati: Jadran Ljuta – Ponta, 20 sati: Zmaj – Čibača, slobodan je Plat.

08. svibanj 2024 03:05