Postigli su u 3. kolu po tri pogotka, Porto Tolero nije uspio nastaviti svoj niz u južnoj skupini Druge hrvatske lige, a Ombla nije uspjela prekinuti svoj

29. listopada 2022. - 09:14

Prvi poraz Porto Tolera. U 3. kolu pločanski drugoligaš je sa 7:3 izgubio kod Murtera, kojem su to prvi bodovi. Na startu sezone Porto Tolero je dobio u gostima Pakoštane s 3:1, a zatim kod kuće Omblu s 8:3. Murter je nakon prvog poluvremena vodio s 3:0, početkom nastavka poveo s 4:0. Duje Medak je u 29. minuti prekinuo niz domaćina, te bio strijelac prvog pogotka za Porto Tolero, koji je potom gubio s 5:1, te 7:2. Osim Medaka po jednom su mrežu domaćina zatresli Ivan Arar i Domagoj Domić. Po dva pogotka za Murter postigli su Luka Ćelić i Šime Brajković, a po jedan Marko Marčić, Matej Čirjak i Josip Ćoran.

Ombla je i dalje bez boda. Upisala je treći poraz, a  drugi kod kuće. Nakon što je na startu poražena sa 7:2 u Gospinom polju od Šibenika 1983., potom u Pločama od Porto Tolera, sad je novi domaći zadatak izgubila 7:3 od Jezera, koje su stigle do druge pobjede nakon startnog neuspjeha. Maro Kalauz u 17., te Hrvoje Bogdanović u 32. i 37. minuti pogađali su za Omblu čija se mreža tresla u 6., 13., 16., 21., 37., 38. i 39. minuti. Trostruki strijelac za goste bio je Deni Kolega, dva je postigao Tony Rubelj, a po jedan Karlo Klarin i Toni Katalinić.

Šibenik 1983., Split i Kijevo su bez greške – 9 bodova, Porto Tolero i Jezera na diobi četvrtog mjesta s po 6 bodova, Ombla i Bačvice su na začelju, na jedanaestom i dvanaestom mjestu bez boda.

U 4. kolu Porto Tolero dočekuje Genius, a Ombla je gost Mejaša. Genius i Mejaši imaju po pobjedu i dva poraza. U 4. kolu derbi se igra na Baldekinu, Split je gost Šibenika 1983.

02. svibanj 2024 01:05