Porto Tolero je položio veliki ispit, dobio je ratničku utakmicu u Gospinom polju i sačuvao vrh. Zar je Ombla zadnja na tablici?

29. siječnja 2023. - 20:17

Porto Tolero je položio veliki ispit, dobio je ratničku utakmicu u Gospinom polju protiv domaćina, Omble, koja je s druge strane pokazala kako joj nije mjesto na začelju prvenstvene tablice. Pločani su i  dalje vodeći s bodom više od Šibenika 1983. i Splita, dok je Ombla ima svega 4 boda, tri manje od predzadnjeg Geniusa,  šest manje od Pakoštana, koje su na desetom mjestu u konkurenciji dvanaest klubova južne skupine Druge hrvatske malonogometne lige.

Ombla, koja ima čak 27 bodova manje od Porto Tolera, u 36. minuti je imala kazneni udarac za izjednačenje na 4:4, ali je udarac Lea Bogdanovića zaustavio Ivo Kežić, vratar pločanskog sastava. Lider je poveo u 12. minuti autogolom Dominika Gustina. Ante Franković je izjednačio u idućoj minuti. Žarko Visković u 18. minuti osigurao prednost gostima uoči nastavka utakmice u kojem je, već u drugoj minuti Franković još jednom poravnao.

U 26. minuti, četiri minute nakon drugog izjednačenja na utakmice, Tomislav Domić je bio strijelac za novo vodstvo gostiju, koji su u 32. minuti stigli do dva pogotka viška drugim pogotkom Viskovića (4:2). Antonio Drašković postiže u 34. minuti treći pogodak za Omblu, koja potom ne koristi kazneni udarac. Zaigrala je potom na sve ili ništa, sve karte bacila u napad. Prvo je to kaznio Matko Krilić u 38., a zatim u predzadnjoj, 39. minuti, Domić svojim drugim pogotkom. Ivo Vlahušić je ublažio poraz u zadnjoj minuti.

Ombla - Porto Tolero

Tonči Vlašić/

MNK Ombla

Pod vodstvom Ivana Milića za Omblu su još igrali Marko Ilić, Luka Palameta, Đino Peškura, Maro Kalauz, Dominik Prkačin, Hrvoje Bogdanović, Frano Vlahušić, Ivan Gavrilica i Martin Urban, a za Porto Tolero su pod vodstvom Borisa Malića i Hansa Matića još nastupili Ivan Arar, Ivan Marković, Josip Stjepanović, Nedo Vlahović, Frane Jerković, Domagoj Domić, Ivano Gradac, Marin Malić i Zlatko Kušurin.

Porto Tolero u 14. kolu dočekuje Murter, a Ombla je gost Jezera, koje su pete s 24 boda. Murter je šesti s 21 bodom.

25. travanj 2024 23:19