OstaloODBOJKA |

PET SETOVA, ČAK 223 POENA Dubrovnik dobio dramu protiv Splita nakon 137 minuta igre, te se pobjedom oprostio od 2020. godine!

19. prosinca 2020. - 20:46
Doris Buzolić je pogodila napad sa zone dva za konačnih 15:13 u petom, odlučujućem setu, te su odbojkašice Dubrovnika pobjedom zaključile 2020. godinu. Split je vodio s 1:0 i 2:1 u setovima, vodio je u odlučujućem setu s 8:4, 9:5 i 12:10. Tad je Dubrovnik na servis Ivane Marinović stigao do 14:12 nakon čega kapetanica nije uspjela pogoditi meč loptu, ali idući poen, 28. u petom setu, na servis Splita, uzeo je Dubrovnik na već spomenuti način, te su dva boda ostala u Gospinom polju.

- Bila je ovo teža utakmica od one protiv Dinama – istaknula je Paulina Prkačin, koja je u odsustvu Mirjane Vreće dirigirala s klupe uz asistenciju Marine Radić i Tomaža Jurišića.

Utakmica u Gospinom polju, posljednja ove godine,  trajala je više od dva sata – 137 minuta, a odigrano je čak 223 poena, i na kraju, kad se sve zbrojilo, 113:110 za Dubrovnik. Čak četiri seta su bila u dva razlike, jedan je otišao u 'produžetak', i to prvi, a taj preostali, koji nije završio s dva razlike, bio je to drugi set, pripao je Dubrovniku s tri razlike, rezultatom 25:22. Redom, 27:25 prvi set za Split, koji je dobio treći set s 25:23, rezultatom kojim je Dubrovnik uzeo četvrti set. I na kraju već spomenuti peti, odlučujući set, 15:13 za Dubrovnik, koji je tako prvi dio prvenstva svoje povratničke sezone u najvećem rangu, Super ligi, u kojoj je zaigrao nakon 1273 dana, nakon borbe za svaki poen, set, meč, te bod u jedanaest utakmica izborio 806 poena, 15 osvojenih setova, četiri pobjede te dvanaest bodova. U konkurenciji dvanaest klubova pobjegao je Olimpiku i Poreču, koji zauzimaju posljednja dva mjesta, za čak 11 odnosno 9 bodova, deseti je, ali šesti Split ima tek tri boda više!

Dubrovnik je ove jeseni dobio Olimpik kod kuće, te Poreč usred Poreča, a još uspio svladati u Gospinom polju zagrebački Dinamo, te sad Split!

Posljednji uspjeh uz već spomenute, Buzolić i Marinović, izborile su Anđela Čuljak, Karla Burđelez, Nina Jakić, Mara Šilje, Nora Đurić, Doris Buzolić, Martina Vreća, Nora Gustin, Gabriela Stipanović, Marijeta Lolić, Lucija Barač, Ema Šušić i Katarina Drobac.

Drugi dio prvenstva počinje 23. siječnja.

Dubrovnik - Split 3:2 foto: Tonči Vlašić

Mara Šilje (Dubrovnik) foto: Tonči Vlašić

Dubrovnik - Split 3:2 (radost odbojkašica Dubrovnika) foto: Tonči Vlašić
26. travanj 2024 06:32