OstaloMALONOGOMETNA SERIA ‘A‘

Opet je pogodio Dario Marinović. Trebalo mu je za to u 17. kolu samo 29 sekundi

20. siječnja 2024. - 16:10

Opet je pogodio Dario Marinović. Njegov osmi prvenstveni pogodak na Apeninima gdje je stigao prošlo ljeto i već dohvatio jedan trofej, Superkup Italije, s kojim je bio na korak do završnog turnira europske Lige prvaka, gdje sad s Feldi Ebolijem brani naslov prvaka Italije.

U tijeku je borba u ligaškom dijelu Serie A za što bolju poziciju u doigravanju. Marinović osim po pogotku neće 17. kolo pamtiti i po bodovima. Pesaro - Feldi Eboli 4:1. Pogotkom Dubrovčanina aktualni prvak je poveo već u 1. minuti, nakon samo 29 sekundi igre, do 16. minute bio u vodstvu, do 32. minute držao bod i tad zatresao okvir gola domaćina, lovio pobjedu. Pesaro je poveo nakon izleta Brazilca Dal Cina, vratara Feldi Ebolija, u njegovu polovicu, četvrti pogodak za Pesaro postigao je vratar domaćih Putano, koji je naciljao nebranjenu mrežu udarcem preko cijelog terena...

Prva je Roma sa 40 bodova i utakmicom manje, Napoli je drugi s 33 boda, Genzano treći s 32 boda, četvrta Catania ima 29 bodova, na diobi petog mjesta s 27 bodova su L84 (utakmica manje) i Avelino, sedmo mjesto s 26 bodova dijele Pesaro i Feldi Eboli, deveti Came Treviso (utakmica manje) ima 25 bodova…

Osam od šesnaest najboljih će u doigravanje. Još je dosta do kraja. Ukupno 13 utakmica, 39 bodova je u igri, osim zadnje Verone, koja ima bod, te predzadnje Mantove, koja ima pet bodova, svi ostali se nadaju doigravanju.

U 18. kolu Feldi Eboli dočekuje Cataniu, koja ima tri boda više, a zatim je gost Ciampio, koji je s utakmicom manje na 13. mjestu s 18 bodova…

Marinović je s osam pogodaka drugi strijelac Feldi Ebolija, dok je prvi Alessandro Patias, koji je postigao 11 pogodaka i koji se nalazi na diobi osmog mjesta liste strijelaca, koju predvodi Marcelinho iz Rome s 18 pogodaka.

04. svibanj 2024 22:31