OstaloMALI NOGOMET

Ombla s novim trenerom nije uspjela ostaviti Porto Tolero na vrhu južne skupine Druge HMNL, a sebe pomaknuti sa začelja

20. siječnja 2023. - 21:26

Poraz Omble 7:4 kod Šibenika 1983., koji je s utakmicom više preuzeo vrh južne skupine Druge hrvatske lige. Sad ima 27 bodova, dva boda više od jesenskog prvaka Porto Tolera, koji drugi dio počinje u subotu, 21. siječnja, kad će u Domu sportova u Pločama ugostiti Pakoštane.

Ombla je i dalje na začelju, posljednjem dvanaestom mjestu, s 4 boda, pobjedom, neodlučenim rezultatom, a sad je doživjela deseti poraz.

Hrvoje Bogdanović je u 6. minuti doveo Omblu u vodstvo, Frano Vlahušić je u 15. minuti izjednačio na 2:2, a Dominik Prkačin u 22. minuti na 3:3, dok je Ante Franković u 36. minuti smanjio vodstvo domaćina na 6:4.

Boje Omble u Šibeniku branili su još Martin Urban, Antonio Drašković, Ivo Vlahušić, Jeronim Kovačević, Roko Mikulandra, Kristijan Sentić, Đino Peškura i Dominik Glavinić. Bila je ovo prva utakmica Omble u kojoj je vodio Ivan Milić, koji je preuzeo klupu u pauzi prvenstva od Mateja Gaće.