OstaloODBOJKA

Nova pobjeda, novi poeni Katarine Drobac na Europskom prvenstvu, Hrvatska drži poziciju koja vodi u polufinale

6. kolovoza 2024. - 21:23

Hrvatska je dobila i drugu utakmicu na Europskom juniorskom prvenstvu u skupini ‘A’, koja se igra u Sofiji. Nakon što je na startu bila bolja od Španjolske s 3:1, u 2. kolu je poslije dva sata igre, točnije 121 minute, svladala Sloveniju s 3:2 (25:15, 21:25, 19:25, 25:13, 15:10).

U izvješćima s utakmice ističe se kako je Hrvatska bila bolja u bloku (14-10), u servisu (11-8), poenima u napadu (55-43) te prijemu servisa (33-26%), dok su Slovenke manje griješile (25-29).

Opet je pobjedi poenima doprinijela i 19-godišnja Konavoka Katarina Drobac.

U 3. kolu juniorskog EP-a., igračice do 20 godina, naša reprezentacija u srijedu, 7. kolovoza, igra protiv Nizozemske, koja ima isti bodovni učinak, te istu set razliku (5 bodova, set razlika 6:3, na startu je s 3:2 bila bolja od Slovenije, a u 2. kolu s 3:1 od Švedske).

Turska vodi sa svih šest bodova, Hrvatska i Nizozemska su na diobi drugog mjesta s 5 bodova, Belgija i Bugarska imaju po 3 boda, Slovenija 2 boda, dok su bez boda Švedska i Španjolska. Dvije najbolje reprezentacije svake skupine idu u polufinale EP-a. U drugoj su skupini, koja se igra u Dublinu, Italija, Poljska, Portugal, Češka, Srbija, Ukrajina, Irska i Finska.

16. rujan 2024 11:30