OstaloSTOLNI TENIS

Nije se znalo koja je važnija utakmica, i obje su ‘Pituri‘ dobili, a 2. prosinca ih čeka novi veliki ispit

19. studenog 2023. - 18:30

Samo lijepe vijesti iz Stolnoteniskog kluba Libertas Marinkolor u posljednje vrijeme. Prošli vikend prvo pobjeda u derbiju protiv STK Zagreb, koji se još jedini mogao pohvaliti kako ne zna za poraz i koji je s jednom odigranom utakmicom više (pobjedom više) bio u tom trenutku lider prvenstva, a kad su ga dobili, potom i Marathon, ovaj vikend također dvije velike pobjede.

Prvo u Zagrebu protiv GSTK Zagreb, sastava koji je prošle sezone imao isti učinak kao i doprvak, STK Zagreb, a potom u Puli protiv istoimenog domaćina, koji ih je prošle sezone izbacio iz kupa, te ostavio bez prilike da osvoje duplu krunu.

- Ne zna se koja je važnija utakmica – istaknuo je sjajni igrač ‘Pitura‘ Filip Čipin nakon prethodno uspješnog vikenda najavljujući novi.

Derbi u Zagrebu nije počeo dobro za Libertas Marinkolor. Miho Simović je izgubio prva dva seta u kojima je osvojio samo pet poena, a zatim je kapetan dobio iduća dva seta (11:5 i 11:9) te je odlučivao pet set, a on se pretvorio u maraton, koji je otišao na stranu Leona Benka – 15:13.

Zatim preokret u režiji Čipina i Tomislava Japeca za pobjedu 3:1, ali nije bilo lako. Čipin je Ivana Hencla dobio s 11:5, 12:10 i 11:9, Japec je s 11:3, 7:11, 11:5 i 12:10 bio uspješniji od Filipa Borovnjaka, a zatim Čipin od Benka 11:8, 8:11, 11:8 i 11:8.

Kod Pule 3:0 pobjeda ‘Pitura‘. Simović je dobio Luku Martineka 11:9, 5:11, 11:7, 11:7, Čipin je s 7:11, 11:4, 11:9, 11:13 i 11:5 bio bolji od Aleksa Krstevskog, a Japec s 11:5, 11:8 i 11:4 od Doriana Kuzmića.

Libertas Marinkolor na vrhu HEP Hrvatske Super lige s 8/0. Idući vikend je 2. i 3. prosinca. Opet derbi. Stiže varaždinski StaRR, te u zadnjem kolu prvog dijela Velika Gorica. STK Zagreb ima jedan poraz, GSTK Zagreb i StaRR po dva… Nema doigravanja. Tko ostvari više pobjeda, taj je prvak. Zadnje tri sezone to je Libertas Marinkolor.

Opet će ‘gorjeti‘ mala dvorana Gospina polja. StaRR je gost u subotu, 2. prosinca (17 sati).

25. srpanj 2024 11:32