Na Baldekinu kao u Gospinom polju, može li Square biti zadovoljan samo s jednim bodom?

25. ožujka 2022. - 22:07

SVAKOME PO BOD

Šibenik 1983. – Square 3:3 (1:1)

ŠIBENIK Dvorana Baldekin. Gledatelja 200. Suci: Boris Stanić (Zagreb) i Mario Lulić (Gospić), delegat: Igor Vojković (Split)

Strijelci: 1:0 Matković (15), 1:1 Noković (19), 2:1 Jurić (34), 2:2 Gassmann (36), 2:3 Kuraja (38), 3:3 Šućur (40-6m)

ŠIBENIK 1983:  Jarmanović, Matias Torres, Šućur, Matković, Jurjević – Milišić, Jurić, Protega, Pehar, Jurković, Da Silva, Knez, Palavra, Škugor. Trener: Teo Strunje.

SQUARE: Turuk, Hrkač, Cvjetković, Kuraja, Duvančić – Jurišić, Džanković, Facundo, Noković, Perović, Peškura, Franković, Šimunović. Trener: Antun Bačić

15. KOLO

Petak, 25. ožujka, Pula: Futsal Pula – Vrgorac 4:3, Šibenik: Šibenik 1983. – Square 3:3, subota, 26. ožujka, Makarska, 19.15 sati: Novo vrijeme – Alumnus, Zagreb, 20.15 sati: Futsal Dinamo – Crnica, nedjelja, 27. ožujka, Split, 17.30 sati: AFC Universitas – Olmissum.

Bez pobjednika u prvom dijelu, u Gospinom polju, bez pobjednika sad i u drugom dijelu, na Baldekinu. U Gospinom polju 3:3, na Baldekinu isto.

Hvatali su se za glavu nakon utakmice na Baldekinu jedni i drugi što nisu pobijedili, što nisu uzeli sva tri boda. Ukratko, Šibenik 1983. je poveo u 15. minuti. Square je izjednačio u 19. minuti. Nakon što je domaćin opet vodio, 2:1 u 34. minuti, preokret. U 36. minuti 2:2, u 38. minuti 2:3. Imao prilike Square otići na plus dva, ali kad nije uspio, penal za domaćina 37 sekundi prije kraja - 3:3. I opet je bilo prilike za pobjedu Squarea...

Šibenik 1983. - Square 3:3

Nikolina Vuković Stipaničev/Cropix

Alen Turuk je na vratima Squarea bio u nekoliko navrata odličan, istaknuo se na drugoj strani Mario Jarmanović, vratar Šibenika 1983., koji je imao više posla. Franjo Matković, Josip Jurić i Zvonimir Šućur su bili strijelci za Šibenik 1983., tim redom. Šućur je realizirao penal za 3:3, njegov dvadeseti pogodak ove sezone. Taj udarac je pokušao zaustaviti Lujo Jurišić. Šućur je najbolji strijelac lige.

Antonio Noković je prvi pogodio za Square, izjednačio na 1:1. Argentinac Facundo je pogodio za 2:2 nakon sjajne asistencije Mirka Hrkača, koji ga je pronašao na drugoj stativi, dok je Marko Kuraja naciljao za vodstvo 3:2 kad je domaćin igrao na sve ili ništa, i to je najbolji strijelac Squarea pogodio prizemnim udarcem iz svoje polovice terena. Kurajin trinaesti ovosezonski pogodak.

Dalje, Mirko Hrkač, Mato Šimunović, Antonio Noković, Matej Perović, pa opet Antonio Noković... nabrajamo samo igrače Squarea koji su bili u prilici samo u posljednjih pet minuta utakmice zatresti mrežu domaćina. Mirko Jurjević je u 31. minuti zatresao okvir gola Squarea.

Povratak na 6. kolo, prvi ogled Squarea i Šibenika 1983. za bodove ove sezone. Square je u Gospinom polju poveo s 2:0, Šibenik 1983. je preokrenuo te poveo s 3:2 u 37. minuti. Square je izjednačio dvije minute poslije trećeg pogotka gostiju, u prezadnjoj minuti.

U 16. kolu Square dočekuje Novo vrijeme, potom Alumnus, te je u zadnjem kolu gost Olmissuma. S koje će pozicije ‘crveno plavi‘ u doigravanje?

POREDAK 1. HMNL

1. Olmissum 28 bodova, 2. Futsal Pula (utakmica više) 27 bodova, 3. Square (utakmica više) 24 boda, 4. Futsal Dinamo 21 bod, 5. Novo vrijeme 21 bod, 6. Vrgorac (utakmica više) 21 bod, 7. Crnica 21 bod, 8. AFC Universitas18 bodova, 9. Šibenik 1983. (utakmica više) 17 bodova, 10. Alumnus 3 boda.

Prvih osam igra u doigravanju za prvaka, deveti razigrava za ostanak, deseti ispada.

21. rujan 2024 00:26