OstaloKVALIFIKACIJE ZA EURO |

MINI ‘VATRENI‘ DOBILI I UKRAJINU Preokret u Osijeku, Marinović asistent za pobjedu, Hrvatska tako blizu Nizozemskoj

3. ožujka 2021. - 21:20

Teška utakmica u Osijeku, imperativ je bio pobjeda, naši bez Tihomira Novaka, Kristijana Postružina i Stjepana Perišića, s ozljeđenim Matejom Horvatom u sastavu, a suparnik Ukrajina, reprezentacija iz prve jakosne skupine i reprezentacija koja ima bolji ranking. Međutim, nakon 40 minuta igre slavi Hrvatska. Bila je bolja u osječkom Gradskom vrtu s 3:2, te je stopostotna i nakon treće utakmice u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo, koje se početkom 2022. godine igra u Nizozemskoj.

- Ova pobjeda nas je puno primaknula plasmanu na EP - istaknuo je Marinko Mavrović, hrvatski izbornik.

Poveli smo pogotkom Josipa Sutona u 3. minuti. Ukrajinci su preokrenuli u 9. i 19. minuti, te vodili s 2:1 sve do pet minuta i 11 sekundi prije kraja utakmice kad je na dodavanje Mateja Perića izjednačio Franco Jelovčić. Hrvatska je dvije minute i 13 sekundi prije kraja nakon sjajnog dodavanja Daria Marinovića za Jelovčića, koji pronalazi strijelca Perića, došla do pobjede.

Drugo 'poluvrijeme' u kvalifikacijama između Ukrajine i Hrvatske igra se već u nedjelju, 7. ožujka. HNTV će izravno od 18 sati prenositi utakmicu iz Zaporožja.

Pobjednik skupine ide izravno na Europsko prvenstvo na koje će se plasirati i šest najboljih drugoplasiranih reprezentacija iz ukupno osam skupina, dok će dvije najslabije drugoplasirane reprezentacije između sebe odlučiti tko će još na završnicu. Šesnaesti sudionik EP-a je Nizozemska, domaćin prvenstva.

SKUPINA 1

Srijeda, 27. siječnja: Hrvatska - Albanija 4:1, subota, 30. siječnja: Danska - Hrvatska 1:4, nedjelja, 31. siječnja: Albanija - Danska 3:10, srijeda, 3. ožujka: Hrvatska – Ukrajina 3:2, Albanija – Danska 1:3.

Poredak: 1. Hrvatska 9 bodova / 3 utakmice (11:4), 2. Ukrajina 3 boda / 2 utakmica (12:6), 3. Danska 3 boda / 2 utakmica (4:5), 4. Albanija bez boda / 3 utakmice (5:17).

Raspored, nedjelja, 7. ožujka: Ukrajina – Hrvatska (Zaporožje, 18 sati), Danska – Albanija, srijeda, 7. travnja: Danska – Ukrajina, Albanija – Hrvatska, četvrtak, 8. travnja: Ukrajina – Danska, subota, 10. travnja: Hrvatska – Danska, Ukrajina – Albanija.

Serhii Malyshko (Ukrajina) i Dario Marinović (Hrvatska) foto: Vlado Kos/CROPIX
Malonogometna reprezentacija Hrvatske uoči utakmice s Ukrajinom u Osijeku foto: Vlado Kos/CROPIX
26. travanj 2024 05:45