OstaloMALI NOGOMET |

JUNIORSKO PH Vratio se Peškura, Zrilić odličan na vratima, te je Square izgledao dosta, dosta bolje, a nagrada za to - bod protiv Vrgorca

31. siječnja 2021. - 19:08

Vratio se u sastav Đino Peškura nakon što je zbog kartona propustio prvu utakmicu, Niko Zrilić je bio odličan na vratima, i odmah je sve to kod Squarea izgledalo dosta, dosta bolje nego u prvom ogledu protiv Olmissuma. Probudili su se i drugi, te je nakon uvjerljivog 0:7 poraza od sastava iz Omiša u prvoj utakmici prvog turnira juniorskog Prvenstva Hrvatske - regija Jug u Gospinom polju, na kraju dana, u drugoj utakmici, izboren bod protiv vrlo dobrog Vrgorca (3:3).

Square je u utakmici 2. kola vodio pogotkom Roka Mikulandre, sve je 'skuhao' Peškura, prodor, pa kad je zaustavljen njegov pokušaj, izborio se za loptu, vratio je glavom pred gol gostiju gdje se najbolje snašao Mikulandra, koji je s metra poslao loptu u mrežu. Gosti su uspjeli u završnici prvog poluvremena preokrenuti. Za vodstvo Vrgorca 2:1 bio je koban šest akumulirani prekršaj domaćih, i to po sredini gola, desetak centimetara dalje od šesterca. Iako je Vrgorac poveo u 29. minuti i s 3:1, Square je vrlo brzo bio opet na pogodak zaostatka, a pet sekundi prije isteka 31. minute, a 5 minuta i 5 sekundi do kraja stigao do izjednačenja (3:3). Drugi pogodak je postigao Ivan Daničić Kačić, a treći Vlaho Capurso.

Juniorsko PH; 2. kolo: Square - Vrgorac foto: Tonči Vlašić
Juniori PH, 2. kolo: Square - Vrgorac (Damjan Šulić) foto: Tonči Vlašić
Juniori PH, 2. kolo: Square - Vrgorac (Niko Zrilić, vratar i kapetan Squarea) foto: Tonči Vlašić

Momčad Damjana Šulića, Ivana Tomšića i Điva Zvone bila je nekompletna i protiv Vrgorca. Nisu domaći mogli računati i dalje na Orsata KlečkaAntu Frankovića.

Osim Peškure, Zrilića, te strijelaca (Mikulandre, Daničića Kačića i Capursa), za Square su protiv Vrgorca još igrali Antonio Benussi, Jeronim Kovačević, Petar Prca, Ivo Jovanović, Borna Brčić, Ivo Matić, Matej Kristović i Mihael Miloslavić.

DUBROVAČKI TURNIR

Juniori Malonogometnog kluba Novo vrijeme Apfel (Makarska) foto: Tonči Vlašić
Juniori Malonogometnog kluba Vrgorac foto: Tonči Vlašić

Nedjelja, 31. siječnja, 1. kolo: Square – Olmissum 0:7, Novo vrijeme Apfel – Vrgorac 2:5, 2. kolo: Novo vrijeme Apfel – Olmissum 2:3, Square – Vrgorac 3:3.

Poredak: 1. Olmissum 6 bodova / 2 utakmice (10:2), 2. Vrgorac 4 boda / 2 utakmice (7:5), 3. Square 1 bod / 2 utakmice (3:10), 4. Novo vrijeme Apfel bez boda / 2 utakmice (4:8).

Drugi turnir igra se u Makarskoj za 14 dana. Nakon devet utakmica, svatko sa svakim po tri puta, pobjednik će se plasirati u dalnje natjecanje.

26. travanj 2024 07:20