OstaloODBOJKA

Dubrovnik slavio bez izgubljenog seta u dvorani ‘Dinko Lukarić‘, a zatim je stigao rezultat derbija 17. kola

2. ožujka 2024. - 22:48

Drenova - Dubrovnik 0:3, šesnaesta je to pobjeda ekipe iz Gospina polja, a ovo je bilo 17. kolo.

Kako je bilo u Rijeci, u dvorani ‘Dinko Lukarić‘? Prvi set 25:19 za Dubrovnik, lidera drugog razreda, nakon 4:0 serije poveo je 10:6 i nakon toga više nije dozvolio domaćinu da izađe iz minusa. Drugi i treći set je dobio s 25:20. Drenova u drugom nije vodila kao u prvom (3:1 i 4:3). Dubrovnik je poveo s 4:0, zatim serijom 6:0 imao 14:5, zatim 23:15, pa 24:19. Iskoristio je drugu set loptu. Treći set? Drenova 2:0, 3:2, 4:3, 6:4, 7:5, 8:7 i 9:8, a zatim serija Dubrovnika 5:0, koji je vodio s 24:17. Iskoristio je četvrtu meč loptu, te nakon sat i 12 minuta igre zaključio ogled.

Tko je pod vodstvom Leonarda Barića i Maje Ereš izborio pobjedu za Dubrovnik u Rijeci? Mia Obradović, Lara Dežulović, Manuela Karač, Matea Vuletić, Mia Vukas, Doris Buzolić, Franco Julia Oliveira, Milica Đukić, Laura Gnjatović, Gabriela Stipanović, Iva Maslač, Marija Kristić i Laura Prkačin.

Radost odboijkašica Dubrovnika

Tonči Vlašić/

Osim što je slavio u Rijeci, Dubrovnik je dočekao poraz prvog pratitelja, ekipe Veli vrh, koja je u derbiju kola izgubila kod kuće od Olimpika s 0:3 (23:25, 21:25, 23:25), te je sad opet njegova prednost tri pobjede. Dubrovnik ima omjer pobjeda i poraza 16/1. Drugo mjesto s 13/4 dijele Veli vrh, Olimpik i druga ekipa zagrebačke Mladosti. Pula je peta s 12/5, Drenova šesta s 9/7, Varaždin i Sinj imaju po 7/9, Vinkovci 6/10...

Dubrovnik dočekuje Varaždin u idućem, 18. kolu. Pet kola je još do kraja. Odavno je u Gospinom polju drugoligaška sezona za pet. Već se razmišlja o finalu sezone, valja dobiti i desetog iz najvećeg ranga za izboriti plasman u Super ligu iduće sezone. Ukoliko se to uspije, sezona će biti za deset!

30. travanj 2024 16:30