OstaloJUDO

Dubrovčanin ostvario svoj najbolji rezultat na europskim prvenstvima, ali mu Mađari nisu dozvolili da skače od sreće

18. studenog 2023. - 17:07
Josip Bulić protiv olimpijskog pobjednika Lasha Bekaurija na Europskim igrama mladih 2023. godineCarlos Ferreira/Eju/

Ostvario je najbolji plasman u karijeri na velikim natjecanjima, ali teško će Josip Bulić, 22-godišnji Dubrovčanin, biti prezadovoljan nakon nastupa na Europskom mlađe seniorskom prvenstvu u njemačkom Potsdamu gdje je zauzeo peto mjesto u kategoriji do 90 kilograma.

Nakon dvije pobjede, s kojima je otvorio nastup na EP-u, imao je dvije prilike za medalju, obje su mu ‘ukrali‘ Mađari, prvo je u polufinalu od njega bio bolji na wazari Peter Safrany, koji je poslije osvojio zlato, a zatim u borbi za broncu je izgubio iponom od Gergelyja Nerpela.

Do jučer je Bulićev najbolji rezultat na kontinentalnim prvenstvima bilo sedmo mjesto, na prethodnih sedam Eura nije nikad stigao do borbe za medalju, a sad je to bilo jasno nakon uvodne dvije pobjede i plasmana u polufinale.

Međutim, poslije nije išlo. Šteta, bio bi to prekrasan završetak godine u kojoj je član Dubrovnika 1966. pod vodstvom trenera Matea Semiza bio seniorski prvak Hrvatske, a zatim pobjednik Europskog seniorskog kupa.

02. svibanj 2024 04:07