Puno štete u Puli, izgubili utakmicu, Marka Kuraju, trener Antun Bačić: ‘U kojem god sastavu igrali u petak trinaestog, moramo ugurat loptu u mrežu!‘

7. svibnja 2022. - 09:23

PRVAK PORAŽEN KOD KUĆE

Doigravanje za prvaka, četvrtfinala: Olmissum (1) – Vrgorac (8) 2:0, Crnica (4) – Novo vrijeme (5) 0:2, Futsal Pula (2) – AFC Universitas (7) 2:0, Square (3) – Futsal Dinamo (6) 2:1

Prve utakmice, petak, 22. travnja, Omiš: Olmissum – Vrgorac 2:1, Pula: Futsal Pula – AFC Universitas 6:2, subota, 23. travnja, Šibenik: Crnica – Novo vrijeme 3:4, ponedjeljak, 25. travnja, Dubrovnik: Square – Futsal Dinamo 3:1.

Druge utakmice, petak, 29. travnja, Makarska: Novo vrijeme - Crnica 5:1, subota, 30. travnja, Vrgorac: Vrgorac - Olmissum 0:1, Split: AFC Universitasy - Futsal Pula 0:1, Zagreb: Futsal Dinamo - Square 7:1.

Majstorica, utorak, 3. svibnja, Dubrovnik: Square - Futsal Dinamo 5:3

Polufinala, prve utakmice, petak, 6. svibnja, Omiš: Olmissum (1) - Novo vrijeme (5) 1:2, Pula: Futsal Pula (2) - Square (3) 3:0

Druge utakmice polufinala, petak, 13. svibnja, Makarska (18.15 sati): Novo vrijeme - Olmissum, Dubrovnik (20 sati): Square - Futsal Pula.

Pula je kontrolirala utakmicu. Bilo je nekih situacija kad smo mogli izjednačiti na 1:1, možda bi tad preuzeli kontrolu. Ali, nismo uspjeli. Zaslužena pobjeda Pule. Na momente smo izgledali fantastično, ali više vremena je Pula bila puno bolja. Ništa, prva utakmica je gotova. Bit će još dvije. Nadam se – istaknuo je trener Squarea Antun Bačić nakon 0:3 poraza u Puli u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka.

Square je izgubio utakmicu, u utrci na dvije pobjede gubi 1:0. Izgubio je u Puli i Marka Kuraju, najboljeg strijelca, koji je dobio žuti karton. Kako je požutio i protiv Dinama u obje utakmice u Gospinom polju, sad ga neće biti u Gospinom polju protiv Pule u drugoj utakmici polufinala.

- Što je, tu je. Nema plakanja. Kad budemo igrali drugu utakmicu neće se postavljati pitanje tko je tu, tko nije. U kojem god sastavu igrali moramo ugurat loptu u mrežu, ha, najmanje jednom više od Pule.

LUKETIN 112 MINUTA BEZ PRIMLJENOG POGOTKA

Majstor u Puli u prvoj utakmici bio je domaći vratar Žarko Luketin, koji je zadnji pogodak primio u prvoj utakmici četvrtfinala protiv AFC Universitasa u Puli, u pojedi 6:2. Splitski 'Studenti' su izjednačili u 18. minuti na 2:2. Finulo je 6:2 za Pulu. Potom u drugoj utakmici, u Splitu nije se tresla njegova mreža u 40 minuta igre, nije ni u deset minuta produžetku. Sad protiv Squarea novih 40 minuta bez primljenog pogodaka.

- Pokazao je po tko zna koji put kako je naš najbolji vratar. Kad smo pokušavali vratiti u igru, skinuo je baš sve. Samo drugo poluvrijeme je imao devet obrana, više od dvadeset u cijeloj utakmici - rekao je Bačić.

Druga utakmica polufinala igra se idući petak.

- Igra se u petak trinaestog, u 20 sati. Arena sport prenosi našu utakmicu.

U Puli nije bilo kažnjenog vratara Luja Jurišića. Zbog isključenja u majstorici četvrtfinala protiv Dinama mora pauzirati dvije utakmice. Pola kazne je odradio. Nije bilo ni Mata Šimunovića, a on nema problema s kartonima. Zašto ga nije bilo? Ozljeda?

- Ne, ali nije mogao biti s nama. Djeca su mu se razbolila, supruga na poslu, on prije toga radio noć... kad se sve skupilo, nažalost, nije mogao s nama u Pulu.

Maro Đuraš, koji je već duže vrijeme izvan sastava, ne igra zbog ozljede, bio je u zapisniku utakmice...

- Bio je, ali nije igrao. Išao je s nama. Bio podrška suigračima. I to je to kad je riječ o prvoj utakmici.

Postoji li mogućnost da Đuraš, reprezentativac i drugi strijelac momčadi, pomogne u drugoj utakmici polufinala?

- Vjerujte, sad se ništa ne zna. Ako bude mogao u petak, na dan utakmice, igrat će. Ponavljam, tko god bude igrao, u kakvom god sastavu budemo, cilj je isti. Vratiti se još jednom ove sezone u Pulu.

26. travanj 2024 11:44