Baldo Cicijelj ‘napalio‘ Marka Grgurevića, vodeći trojac dobio set, Zmaj imao bod, a sad nema ništa

28. studenog 2022. - 18:55

Marko Grgurević se raspucao, kolo peto, a on pet pogodaka protiv Jadrana Ljuta u pobjedi 6:2 njegove Čibače, koja je i dalje lider, te neporažena, a on prvi topnik lige s 13 pogodaka. Postigao je Grgurević prvih pet pogodaka za Čibaču, Jadran je pogotkom Jakova Trkovića izjednačio na 1:1. Ivan Radić je u predzadnjoj minuti bio strijelac za 6:1 vodstvo Čibače, a drugi pogodak za Jadran postigao je u zadnjoj minuti Nikša Šmanjak.

Utakmica Čibača – Jadan Ljuta bila je zadnja utakmica 5. kola. Prije nje su igrali Cavtat i Riva, a u njoj ukupno je viđeno devet pogodaka, Cavtat je postigao duplo više od Rive. Baldo Cicijelj je potpisao za Cavtat četiri, Josip Vodopija i Davorin Krešić po jedan. Za Rivu dva Maroje Bandur, a jedan Nikoila Kristić. Cicijelj je u tom trenutku bio skočio na prvo mjesto liste strijelaca s 11 pogodaka, bacio rukavicu Grgureviću, koji je odgovorio ‘petardom‘.

Kolo će se pamtiti jer su sva tri vodeća sastava lige ostvarila pobjedu pritom postigla šest pogodaka. Čilipi, prvi pratitelj Čibače, su sa 6:2 svladali Pontu. Dva igrača Čibače su se upisala u strijelce u 5. kolu, tri igrača Cavtata, a četiri Čilipa. Stijepo Njire i Pero Opušić po dva, a po jedan Marin Mataga i Toni Miljanović – to su bili strijelci za Čilipe, a za Pontu po jednom Neven Dadić i Ivo Mostahinić.

Pobjedu sa četiri razlike, kao dva vodeća sastava lige, Čibača i Čilipi, ostvario je i Plat, koji je sa 4:0 dobio Dunave. Ivan Petrušić, Josip Duper, Ante Alerić i Mihajel Glasnović su bili strijelci, prva dvojica u prvom poluvremenu.

Jedna utakmica nije odigrana, a trebala se igrati na Korčuli, pod balonom. Lumbarda je bila domaćin Zmaju, koji nije došao, te je utakmica registrirana – 3:0 za sastav s Korčule. Zmaj je kažnjen oduzimanjem jednog boda, toliko je imao uoči 5. kola, te sad nema ništa.

1. Čibača 13 bodova/5 utakmica (20:9) 13 bodova, 2. Čilipi 12 bodova/5 utakmica (18:7), 3. Cavtat 10 bodova/5 utakmica (20:13), 4. Plat 9 bodova/5 utakmica (14:8), 5. Pridvorje 9 bodova/4 utakmice (16:11), 6. Lumbarda 9 bodova/4 utakmice (15:11), 7. Ponta 6 bodova/4 utakmice (11:16), 8. Dunave 3 boda/4 utakmice (11:12), 9. Jadran Ljuta 1 bod/4 utakmice (13:21), 10. Riva bez boda/5 utakmica (8:22), 11. Zmaj (kazna bod) bez boda/5 utakmica (9:25).

Slobodno je bilo Pridvorje. Iduće, 6. kolo, igra se na Grudi u subotu, 3. prosinca, 17 sati: Riva – Jadran Ljuta, 18 sati: Čibača – Lumbarda, 19 sati: Pridvorje – Plat, 20 sati: Ponta – Cavtat, te 21 sat: Dunave – Čilipi. Slobodan je Zmaj.

27. travanj 2024 04:44