NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Zaključen (tek sad) prvi dio sezone: Orebić nije skočio na treće mjesto već ga je Gusar preskočio, Žrnovo dočekalo Jadran, ali ga nije preskočilo

27. veljače 2022. - 23:40

Odigrana su oba zaostatka, te je sad službeno zaključen prvi dio sezone u Prvoj županijskoj ligi. Tko je jesenski prvak, to se znalo i prije – ONK Metković s dva boda više od Slavena. Budući je Orebić poražen u Kominu od Gusara, treća je ostala Croatija iz Gabrila. Gusar je s osmog mjesta skočio na četvrto, pritom preskočio i Orebić zahvaljujući boljoj pogodak razlici.

Redom, Gusar je na svom terenu u Kominu dobio 3:0 zaostatak iz 7. kola protiv Orebića. Prvi put se mreža Orebića zatresla u 33. minuti. Učinio je to Ivan Popović, koji je u 82. minuti svojim drugim pogotkom potpisao konačni rezultat. Drugi pogodak za 'žute' postigao je Ivan Medak u 60. minuti.

Startnih jedanaest Gusara
Tonči Vlašić
Startnih jedanaest Orebića
Kapetani Gusara (Ivan Medak) i Orebića (Ivan Kordić) sa sucem Lukom Likovićem pred početak utakmice u Kominu,
Zaostala utakmica 7. kola Prve ŽNL, Komin: Gusar - Orebić 3:0

U Žrnovu bez pobjednika u zaostaloj utakmici 11. kola. Žrnovo – Jadran 1929. Smokvica 1:1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Antonio Pecotić je bio strijelac za goste, dok je domaćin izjednačio u 65. minuti pogotkom Antonia Ivankovića.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Poredak: 1. ONK Metković 26 bodova (26:5), 2. Slaven 24 boda (23:8), 3. Croatia 19 bodova (24:14), 4. Gusar 18 bodova (kažnjen oduzimanjem dva boda) 18 bodova (18:15), 5. Orebić 18 bodova (17:16), 6. Konavljanin 16 bodova (19:19), 7. Sokol 15 bodova (18:17), 8. Župa dubrovačka 15 bodova (16:16), 9. Jadran Smokvica 13 bodova (16:18), 10. Žrnovo 11 bodova (13:22), 11. BŠK Zmaj 7 bodova (17:24), 12. Maestral 3 boda (11:44).

PRVO PROLJETNO KOLO

Nedjelja, 6. ožujka, Dubravka: Sokol – BŠK Zmaj, Smokvica: Jadran 1929. – Slaven, Krvavac: Maestral – Croatia, Komin: Gusar – Župa dubrovačka, Čilipi: Konavljanin – Žrnovo, Potomje: Orebić – ONK Metković.

27. travanj 2024 00:08