NogometSLIKOVNICA N.A. LIBERTAS - ENKEL POPOVIĆI

Više od četiri godine se čekalo na to što se dogodilo u Kuparima u utakmici 8. kola Druge ŽNL!

13. studenog 2023. - 21:47

8. KOLO

Nedjelja, 12. studenog, Trpanj: Faraon – Omladinac 2:4, Vela Luka: Hajduk 1932. – Rat 5:1, Kupari: NA Libertas – Enkel 0:1, Ston: Ponikve – Putniković 3:1, Potomje: Grk – SOŠK 1919. 4:1.

Poredak: 1. Hajduk 18 bodova (40:9), 2. Ponikve (utakmica manje) 17 bodova (16:7), 3. Omladinac Lastovo (dvije utakmice manje) 13 bodova (17:5), 4. Rat 12 bodova (18:18), 5. Enkel 12 bodova (8:18), 6. Grk (utakmica manje) 11 bodova (10:8), 7. Putniković 9 bodova (8:22), 8. Faraon (utakmica manje) 7 bodova (16:17), 9. NA Libertas 7 bodova (8:12), 10. SOŠK 1919. (utakmica manje) bez boda (2:27).

Enkel je pobijedio u gostima, Ivan Petrušić je pogodio u Kuparima u 27. minuti za 1:0 pobjedu protiv Nogometne akademije Libertas u 8. kolu sezone 2023./24., i kad se to dogodilo, traži – koliko je prošlo od prethodne pobjede u gostima sastava iz Popovića?

Odgovor: 1477 dana, bilo je to 27. listopada 2019. godine, u 2. kolu, u Kuni: Rat – Enkel 1:3. Pogađali su za ‘crvene‘ Ivo Bronzan u 53., te Pero Saulan u 83. i 86. minuti, a za domaćina je strijelac bio Matej Rogić za 1:1 u 65. minuti.

I ako netko kaže kako je ta sezona poništena, korona je razlog zbog čega drugi dio nije ni počeo, odgovor je u tom slučaju 2037 dana. Opet je mjesto događanja Kuna, datum je 15. travnja 2018. godine, utakmica 6. kola: Rat – Enkel 1:4. Rat je poveo pogotkom Luke Violića u 10. minuti, a zatim se raspucao Pero Saulan, redom, 34., 60., 68. i 77. minuta.

Uglavnom, čekalo se dugo, a tom čekanju je sad došao kraj te je Enkel napokon otišao kući pjevajući, odnio sva tri boda, a kako je ove sezone kod kuće bez greške – dobio je sve tri utakmice, eno ga u gornjem domu, a sad mu dolazi u goste jedini neporaženi sastav lige, Ponikve. Bit će zanimljivo pogotovo kad se zna kako je iz Popovića praznih ruku između ostalog ove jeseni otišao Omladinac s Lastova.

Nogometna akademija Libertas? Pobjeda na startu u Kuparima protiv Rata, i nakon toga sedam utakmica bez pobjede. Istina, u četiri je osvojila po bod. Na kraju jeseni čeka je put u Ston na ogled protiv SOŠK-a 1919., koji nema niti boda na svom kontu…

Druga ŽNL, 8. kolo, Kupari: Nogometna akademija Libertas - Enkel Popovići 0:1