NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

U GABRILIMA BEZ POGODAKA Metkovski ‘crveno bijeli‘ se izjednačili s liderom, Župa skočila na treće mjesto, Sokolu sva tri boda...

31. listopada 2020. - 16:52
Bez pogodaka u Gabrilima. Konavljanin je uspio iščupati bod kod prvog susjeda, lidera prvenstva. Croatija je pritiskala, tresla okvir gola (Maro Kalauz), ali ne i mrežu sastava iz Čilipa. Stoji, bila je bolja, imala je inicijativu, ali svoje prilike nije iskoristila. Konavljanin je učinio sve da ostane neporažen. Uz to je imao jednu priliku za pogodak, i to u 52. minuti. Potegao je s 20-ak metara Marko Trtoman (obrana Lea Kokanovića). Uglavnom, nakon posljednjeg zvižduka sutkinje Anite Nenade gosti puno, puno više zadovoljniji.

Prva ŽNL, 7. kolo: Croatia - Konavljanin 0:0 foto: Tonči Vlašić

Croatija je zadržala vrh, ali nije više usamljena na njemu. ONK Metković ima također 16 bodova, i to je uhvatio momčad trenera Frane Lojića zahvaljujući trijumfu usred Orebića. Metkovci su do pobjede došli u trećoj minuti sudačke nadoknade. Tonći Jerković je bio strijelac. Nakon pet godina ONK Metković je slavio u Orebiću.

Prva ŽNL, 7. kolo: Župa dubrovačka - Jadran Smokvica 4:2 foto: Tonči Vlašić

Župa dubrovačka je skočila na treće mjesto, dobila je kod kuće Jadran iz Smokvice, a dočekala poraz Slavena kod Gusara. U Čibači je bilo 1:1 nakon 45 minuta igre (Luka Papić u 9. za domaćina, a Antonio Pecotić u 31. za goste), a 4:2 na kraju (Župa dubrovačka je s dva pogotka Stjepana Reza, 50. i 73. minute, te Bruna Pralasa u 57. minuti vodila sa 4:1, Antonio Pecotić je svojim drugim pogotkom u 80. minuti ublažio poraz).

U Kominu Gusar je od 43. minute igrao s desetoricom (crveni karton Srećko Bošković), ali je uspio slaviti protiv Slavena 2:0, i to pogotcima Ivana Popovića u 17. i Neda Vlahovića u 89. minuti.

Dogovor u svlačionici Sokola foto: Tonči Vlašić

U Dubravci tri pogotka Sokola. Žrnovo je kraj utakmice dočekalo s desetoricom. Vratar Mate Batinović je pocrvenio u 79. minuti. Skrivio je kazneni udarac, koji je realizirao Antonio Lipotić. Prethodno su mrežu Žrnova tresli Lovro Butorac u 44. minuti te Nikša Dragić u 59. minuti.

U Vela Luci se nije igralo zbog korone u redovima gostiju...

SEMAFOR 7. kolo
Subota, 31. listopada, Vela Luka:
 Hajduk 1932. – Maestral (odgođeno), Orebić: Orebić – ONK Metković 0:1, Komin: Gusar – Slaven 2:0, Gabrili: Croatia – Konavljanin 0:0, Dubravka: Sokol – Žrnovo 3:0, Čibača: Župa dubrovačka – Jadran Smokvica 4:2.

1. Croatia 16 bodova (17:4), 2. ONK Metković 16 bodova (19:9), 3. Župa dubrovačka 14 bodova (15:10), 4. Slaven 11 bodova (17:8), 5. Konavljanin 11 bodova (15:9), 6. Gusar 10 bodova (12:10), 7. Orebić (oduzeta dva boda) 8 bodova (17:10), 8. Sokol 7 bodova (12:19), 9. Jadran Smokvica 7 bodova (11:22), 10. Žrnovo 5 bodova (6:14), 11. Maestral (utakmica manje) 4 boda (8:26), 12. Hajduk 1932. (utakmica manje) 3 boda (4:11).