NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Trstenica barjak vije, samo su dva kluba uspjela pospremiti u prva dva kola svih šest bodova na svoj konto

29. rujna 2024. - 18:16
Toma Medak dovodi Gusar u vodstvo 1:0. Mreža Župe dubrovačke zatresla se u Pločama prvi put u 4. minutiTonči Vlašić/

2. KOLO

Nedjelja, 29. rujna, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven 1:2, Gabrili: Croatia – BŠK Zmaj 3:1, Metković: ONK Metković – Orebić 1:4, Komin: Gusar – Župa dubrovačka 3:1, Smokvica: Jadran – Maestral 3:2, Dubravka: Sokol – Konavljanin 1:1.

1. Orebić 6 bodova (8:3), 2. Gusar 6 bodova (5:2), 3. Konavljanin 4 boda (6:1), 4. Sokol 4 boda (4:3), 5. Slaven 4 boda (3:2), 6. Croatia Gabrili 3 bioda (5:5), 7. ONK Metković 3 boda (3:4), 8. Jadran 3 boda (3:7), 9. BŠK Zmaj 1 bod (2:4), 10. Hajduk 1932. bez boda (3:5), 11. Maestral bez boda (3:5), 12. Župa dubrovačka bez boda (1:5).

Gusar je poveo već u 4. minuti. Toma Medak je zatresao mrežu Župe dubrovačke u Pločama, na pomoćnom igralištu Jadran Luke Ploče gdje ‘Žuta podmornica’ igra domaće utakmice dok se ne završe svi radovi na i uokolo igrališta u Kominu. Aktualni prvak je izjednačio u 31. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Karlo Buhač. U nastavku kazneni udarac za Gusar u 53. minuti, koji je također realiziran (Ivan Buhać), potom još jedan u 74. minuti. Opet je siguran realizator bio Ivan Buhać.

Domaćin je od 32. minute igrao s desetoricom jer je isključen kapetan Ivan Medak

Ploče: Gusar Komin - Župa dubrovačka

Tonči Vlašić/

Na Moćnom Lazu Slaven je uzeo sva tri boda, bio je bolji od domaćina, Hajduka 1932., s 2:1. Nakon 28. minuta ‘Crveni’ su vodili s 2:0. Tad je pogodio Gojko Korać, a u 4. minuti za 1:0 Domagoj Metković. Hajduk 1932. je prepolovio zaostatak u 52. minuti (Antonio Bačić).

U Gabrilima Croatia je dobila BŠK Zmaj s 3:1. Antonio Smrdelj u 10., Domagoj Ljubišić u 31. i Tin Vidak u 33. su bili strijelci za domaćina, a za goste Marino Batarilo u 16. minuti.

U Metkoviću također slavlje gostiju 1:4. Orebić je prije odlaska na odmor imao 2:0 protiv domaćina, ONK Metković (Elmedin Alić u 10. i Ivan Kordić u 45. minuti), a u nastavku je potvrdio pobjedu – nova dva pogotka za 4:0 (Miro Štimac u 66., te u 70. minuti još jednom Alić), tri boda i prvo mjesto nakon 2. kola. Poraz domaćina ublažio je Dragan Brečić u 76. minuti.

U Smokvici Jadran je osvojio prve bodove. Poveo je s 3:0 protiv Maestrala (Nedjeljko Kešina u 25., Adrian Beriša u 30. i 32. minuti), a potom su pogađali gosti iz Krvavca, ali samo dva puta (Bruno Božić u 43. i Hrvoje Soldo u 52. minuti).

U Dubravci bez pobjednika, Sokol – Konavljanin 1:1. Baldo Cicijelj je početkom nastavka, u 48. minuti, bio strijelac za Sokol. Izjednačio je Toni Miljanović u 62. minuti.

3. KOLO

Nedjelja, 6. listopada, Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932., Krvavac: Maestral – Sokol, Čibača: Župa dubrovačka – Jadran, Orebić: Orebić – Gusar, Blato: BŠK Zmaj – ONK Metković, Gruda: Slaven – Croatia.

30. rujan 2024 07:18