NogometTREĆA HL - JUG |

TREĆI PUT GOSTI OVE SEZONE ODNOSE SVA TRI BODA IZ DUBROVNIKA Tužno prvo poluvrijeme GOŠK Dubrovnika 1919.

7. studenog 2020. - 15:52
Toliko toga je bilo loše u prvom poluvremenu, koje je pripalo gostima iz Biograda s 3:0, da ni bolji pristup GOŠK Dubrovnika 1919. u nastavku nije bio dovoljan za izbjeći poraz, treći ove sezone na domaćem terenu, već samo za počasni pogodak. Nakon Hrvaca i Jadran Luka Ploče sad je i Primorac iz Biograda na moru odnio iz Dubrovnika sva tri boda.

Prvih 45 minuta smo imali dojam kako su gosti svaku minutu bili u prilici za pogodak. Istina, utakmica je počela velikom, baš velikom prilikom domaćina, ali Anel Topuzović u 16. sekundi utakmice nije uspio matirati vratara gostiju sa 6,7 metara. Mate Stojanov je upisao veliku obranu. Toj prilici, isticali su domaći, prethodilo je igranje rukom igrača gostiju u kaznenom prostoru.

U 2. minuti utakmice novi dvoboj Topuzović – Stojanov. Ovaj put je Topuzović tukao iz daljine, a Stojanov bio na mjestu. I što se tiče domaćina u prvom poluvremenu to je bilo sve. Kreću gosti – 4. minuta udarac Kevina Mondziaoua zaustavlja Dalibor Kristić, vratar GOŠK Dubrovnika 1919., koji se istaknuo i u 21. minuti (tukao je Ivica Zelić), u 22. minuti je opasnost po gol domaćina otklonio Ante Ivanišević, u 24. minuti Topuzović je u zadnji tren zaustavio Mondziaoua, a u 25. minuti nova obrana Kristića, ali pogodak Primorca za 1:0. Vratar domaćih je obranio udarac Ivana Brkića, a odbijanac u mrežu poslao Mondziaou.

U 30. minuti nova obrana Kristića (udarac Roka Nakića), u 31. minuti neprecizan je Nakić, a u 32. minuti – 0:2. Autogol Tonija Žile. Kristić nije bio na svojim vratima, Žile je u želji da vrati loptu svom vrataru učinio to loše. U 36. minuti nove dvije prilike Primorca, koji je u 41, minuti imao zicer za 3:0, ali nije uspio. Ipak, u 44. minuti 0:3. Odbijanac je s vrha kaznenog prostora Vice Birkić pospremio u donji desni kut Kristića.

Nastavak, pogodak Balda Cicijelja u 51. minuti nakon solo akcije. Osobodio se čuvara, te prizemnim udarcem zatresao mrežu Primorca. Domaćin je nakon toga krenuo po novi pogodak, ali do njega nije stigao. U 87. minuti nova velika obrana Kristića. Alexandre Klopp je mogao potvrditi uspjeh gostiju, a u sudačkoj nadoknadi isto je mogao napraviti i Elio De Angelis, ali je njegov udarac otišao preko grede.

Ne sjećamo se kad je tako loše izgledao GOŠK Dubrovnik 1919. kao što je je to bilo u prvih 45 minuta ogleda protiv Primorca iz Biograda.

GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (BNM) foto: Tonči Vlašić

Pločani nisu bili uspješni kod OSK-a. Lider je izgubio s 2:1. Njegov drugi poraz ove sezone.

SEMAFOR 14. kolo
Subota, 7. studenog, Klis
: Uskok – Hrvatski vitez 5:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac (BNM) 1:3, Hrvace: Hrvace – RNK Zmaj (M) gosti nisu došli, Otok: OSK – Jadran Luka Ploče 2:1, nedjelja, 8. studenog, Baška Voda: Urania – Zagora, Opuzen: Neretvanac – Neretva, Blato: BŠK Zmaj – Sloga (odgođeno), srijeda, 25. studenog, Split: RNK Split – Kamen, slobodne su Vodice.

1. Jadran Luka Ploče 28 boda/14 utakmica (30:12), 2. Zagora 26 bodova/ 12 utakmica (24:16), 3. RNK Zmaj (M) 22 boda/12 utakmica (18:14), 4. Uskok 20 bodova/13 utakmica (21:13), 5. Hrvace 20 bodova/12 utakmica (21:17), 6. Primorac (BNM) 19 bodova/13 utakmica (21:14), 7. OSK 19 bodova/12 utakmica (20:20), 8. Neretvanac 18 bodova/12 utakmica (18:16), 9. BŠK Zmaj 17 bodova/13 utakmica (22:23), 10. Kamen 16 bodova/12 utakmica (20:20), 11. Urania 16 bodova/12 utakmica (17:20), 12. Neretva 16 bodova/12 utakmica (16:23), 13. RNK Split 15 bodova/12 utakmica (20:22), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 14 bodova/13 utakmica (16:21), 15. Hrvatski vitez Posedarje 14 bodova/13 utakmica (14:26), 16. Vodice 9 bodova/12 utakmica (14:25), 17. Sloga 6 bodova/11 utakmica (5:17).