NogometODIGRANE ČETIRI PREOSTALE UTAKMICE 5. KOLA DRUGE ŽNL

Tko je postigao tri pogotka, taj je uzeo tri boda - domaćinu derbi vrha, gostu derbi začelja, slave Omladinac i SOŠK 1919., a u Trpnju i u Stonu isto

31. listopada 2021. - 20:05

Tko je postigao tri pogotka, taj je osvojio ove nedjelje tri boda u četiri preostale utakmice 5. kola, koje je otvoreno u subotu u Kuparima, a gdje je Hajduk 1932. dobio 2:0 Nogometnu akademiju Libertas. Derbi je odigran na Lastovu, Omladinac je s 3:2 dobio Putniković, kojem je to prvi gubitak bodova. Omladinac je pak neporažen i dalje, a to više nije Grk, koji je izgubio u Trpnju od Faraona.

Na Lastovu su se prvi radovali gosti, koji su poveli u 10. minuti pogotkom Romana Levanta. Omladinac je izjednačio četiri minute poslije. Luka Pejović je pogodio mrežu Ivana Levanta. Minutu prije odmora domaćin je slavio Ivana Juricu, koji je pogodio za 2:1, a u 68. minuti Masima Anticu za vodstvo 3:1. Putniković je u 74. minuti stigao na pogodak zaostatka (Mato Vitković), ali mreže se više nisu tresle, te je branitelj naslova ponovno imao razloga za zadovoljstvo.

U susjedskom ogledu u Trpnju Faraon je zaustavio Grk, i to uvjerljivo – 3:0. Redom, mrežu momčadi iz Trpnja pogađali su Luka Koludrović u 20., Jakov Palinić u 39. iz kaznenog udarca, te Baldo Butrić u 48. minuti.

Istim rezultatom, 3:0, završio je i ogled na stonskoj Batali gdje su Ponikve bile uspješnije od Enkela. Donald Begu je bio dvostruki strijelac, pogađao je u 28. i 72. minuti iz kaznenog udarca, dok je strijelac za 2:0 bio Mario Ledinić u 29. minuti. Ponikve su tako stigle do druge pobjede, imaju tri poraza, a Enkel je ostao na dvije pobjede, a upisao treći poraz.

Derbi začelja pripao je SOŠK 1919., koji je s 3:1 svladao u Kuni domaći Rat. Juraj Essert je doveo stonski sastav u vodstvo u 14. minuti. Rat je izjednačio u 58. minuti, i to iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Dominik Jurjević. Na isti način je SOŠK 1919. stigao do vodstva 2:1. Kazneni udarac je iskoristio Sandro Salacan, a treću loptu u mrežu domaćina poslao je u 86. minuti Marko Mlinarić.

Rat je tako i dalje bez boda, a SOŠK je nakon dva remija i dva poraza u prva četiri kola uspio ostvariti prvu pobjedu, kojom je napravio korak naprijed. Prepustio je predzadnje mjesto Nogometnoj akademiji Libertas.

Semafor 5. kola, subota, 30. listopada, Kupari: NA Libertas – Hajduk 1932. 0:2, nedjelja, 31. listopada, Kuna: Rat – SOŠK 1919. 1:3, Lastovo: Omladinac – Putniković 3:2, Trpanj: Faraon – Grk 3:0, Ston: Ponikve – Enkel 3:0.

POGLEDAJTE POREDAK

1. Omladinac 13 bodova (12:3), 2. Hajduk 1932. (utakmica manje) 10 bodova (17:2), 3. Grk 10 bodova (12:5), 4. Putniković (utakmica manje) 9 bodova (14:6), 5. Enkel 6 bodova (16:12), 6. Ponikve 6 bodova (7:12), 7. Faraon 6 bodova (7:13), 8. SOŠK 1919. 5 bodova (8:13), 9. NA Libertas 4 boda (6:8), 10. Rat bez boda (3:26).

TOP(NIK)

6 pogodaka – Hrvoje Gugić (Hajduk 1932.) i Luka Pejović (Omladinac), 5 pogodaka – Goran Šorgić (Putniković), 4 pogotka – Pero Saulan (Enkel), 3 pogotka – Antonio Bačić i Boris Tulić (obojica Hajduk 1932.), Mateo Brbora (SOŠK 1919.), Ivo Bronzan i Ivan Perić (obojica Enkel), Mario Ivanković i Anđelo Knezović (obojica Grk), Luka Koludrović (Faraon), Ivan Sesar (Putniković)...

6. KOLO

Subota, 6. studenog, Kupari: NA Libertas – Rat, nedjelja, 7. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Enkel, Potomje: Grk – Ponikve, Putnikovići: Putniković – Faraon, Ston: SOŠK 1919. – Omladinac.

08. svibanj 2024 17:11