NogometČETVRTI RANG

Svemu dođe kraj, pa i crnom nizu dubrovačkog sastava ove sezone: Maro Vatović pogodio za prvu pobjedu!

4. studenog 2023. - 15:57
Marko Benat, vratar Vodica - i ove sezone, kao i prošle, Maro Vatović je poslao loptu iza njegovih leđaTonči Vlašić/

12. KOLO

Četvrtak, 2. studenog, Makarska: HRNK Zmaj - Uskok 0:0, subota, 4. studenog, Unešić: Zagora – GOŠK (KG) 1:2, Sinj: Junak - Neretva 5:0, Biograd na Moru: Primorac – Kamen 4:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Vodice 1:0, Posedarje: Hrvatski vitez – RNK Split 4:0, Zadar: Zadar – Omiš 5:0, nedjelja, 5. studenog, Opuzen: Neretvanac – Sloga.

Poredak: 1. Zadar 25 bodova, 2. Junak 24 boda, 3. Hrvatski vitez 23 boda, 4. Omiš 23 boda, 5. Primorac (BNM) 22 boda, 6. Zagora 20 bodova, 7. Uskok 19 bodova, 8. GOŠK (KG) 18 bodova, 9. Neretvanac (utakmica manje) 15 bodova, 10. Neretva 14 bodova, 11. Sloga (utakmica manje) 13 bodova, 12. RNK Split 12 bodova, 13. Vodice 10 bodova, 14. HRNK Zmaj 9 bodova, 13. Kamen 9 bodova, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 5 bodova.

Zadnje, 30. kolo prošle sezone, datum, 27. svibnja 2023. godine, igralište Lapad, početak utakmice je bio u 17.30 sati, GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio s 3:2 Junaka iz Sinja. Kako je se kretao rezultat? Prvo Marko Farić u 19. minuti za domaćina, pa Bruno Jenjić u 39. minuti za goste, a do odlaska na odmor nova dva pogotka domaćina (Petar Krešimir Kačić u 41., te Hrvoje Šijaković u 45. minuti). U nastavku, gosti su uspjeli samo ublažiti poraz (Jakov Vrdoljak u 66. minuti).

Tko je osim strijelaca doprinio pobjedi dubrovačkog sastava, koji je vodio Vedran Madžar? Maro Čerjan na vratima, Marin Krešić, Luka Matić je bio u ulozi kapetana, Maro Vatović, Maro Letunić (od 70. minute Vlaho Prebisalić), Mihael Dabo (od 46. minute Antoan Kušar), Filip Obradović (od 46. minute Antonio Delevski), Marko Farić i Baldo Teo Krešić. Bila je to četvrta u nizu domaća pobjeda, ukupno deseta u sezoni 2022./23., a do jučer posljednja...

U novoj sezoni GOŠK Dubrovnik 1919. bez pobjede u prvih jedanaest kola, 161 dan je prošao od pobjede protiv Junaka, a tom čekanju je došao kraj. Datum 4. studenog 2023. godine, igralište Lapad, početak utakmice u 14 sati, GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio 1:0 Vodice. Strijelac Maro Vatović u 30. minuti.

Maro Vatović (GOŠK Dubrovnik 1919.) protiv Vodica na Lapadu

Tonči Vlašić/

Tko je osim strijelca doprinio pobjedi dubrovačkog sastava, koji je vodio Mateo Kristić? Od prve minute krenuli su: Dalibor Kristić na vratima, Luka Matić, Baldo Teo Krešić, Hrvoje Šijaković, Mihael Dabo (od 80. minute Antoan Kušar), Petar Krešimir Kačić, Anel Topuzović, Antonio Delevski (od 90. minute Sergios Iordanidis), Filip Obradović (od 90. minute Vlaho Prebisalić) i Marko Farić. Umjesto Vatovića u 55. minuti ušao je Zvonimir Petrović.

Vodice su od 82. minute igrale s desetoricom (Ivan Marić je dobio drugi žuti).

Nakon devet poraza i dva neodlučena rezultata prva pobjeda dubrovačkih nogometaša u sezoni 2023./24.

13. KOLO

Subota, 11. studenog, Omiš: Omiš – Zagora, Split: RNK Split – Zadar, Vodice: Vodice – Hrvatski vitez, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919., Ivanbegovina: Kamen – HRNK Zmaj, Metković: Neretva – Primorac (BNM), Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Neretvanac, nedjelja, 12. studenog, Mravince: Sloga – Junak.

26. srpanj 2024 23:56