NogometTREĆA HRVATSKA LIGA – JUG

Svaki put ovog proljeća kad Maro Vatović pogodi, GOŠK Dubrovnik 1919. ulovi bod(ove): ‘Prvi put sam za prvu momčad ...‘

11. ožujka 2023. - 23:50

19. KOLO

Subota, 11. ožujka, Split: RNK Split – Primorac (BNM) 1:1, Zadar: Zadar – Junak 3:0, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – HRNK Zmaj 2:0, Unešić: Zagora – Neretva 3:0, Vodice: Vodice – Kamen 2:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Sloga 1:0, nedjelja, 12. ožujka, Opuzen: Neretvanac – Hrvatski vitez, Baška Voda: Urania – Uskok.

Poredak: 1. Zagora 46, 2. Zadar 39, 3. Junak 33, 4. Hrvatski vitez (utakmica manje) 33, 5. GOŠK (KG) 31, 6. Primorac (BNM) 30, 7. Vodice 30, 8. Uskok (utakmica manje) 26, 9. Sloga 23, 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 23, 11. HRNK Zmaj (M) 23, 12. Neretva 22, 13. RNK Split 19, 14. Neretvanac (utakmica manje) 18, 15. Kamen 14, 16. Urania(utakmica manje) 11.

Eto prve proljetne ‘trice‘ GOŠK Dubrovnik 1919., koji je na Lapadu dobio Slogu iz Mravinca. Jedan pogodak je odlučio. Minuta 32., a strijelac Maro Vatović iz kaznenog udarca.

U tri od četiri utakmice u nastavku GOŠK Dubrovnik 1919. nije ostao praznih ruku, s oba gostovanja se vratio s bodom, i u oba je bilo 2:2. Prvi bod je zaradio u Makarskoj protiv HRNK Zmaj, drugi u Ivanbegovini kod Kamena. U obje utakmice kod kuće viđen je po jedan pogodak. U prvoj utakmice protiv Neretva taj jedan je bio u mreži domaćina, a ovo je sad prvi u gostujućoj.

Zatim, u tri od četiri utakmice u nastavku u kojima GOŠK Dubrovnik 1919. nije ostao praznih ruku – strijelac za dubrovački sastav Vatović. U Makarskoj za konačnih 2:2, u Ivanbegovini za vodstvo 1:0 u remiju 2:2, sad za konačnih 1:0 iz kaznenog udarca.

- Prvi put sam za prvu momčad izveo kazneni udarac – kaže Maro.

Eto, i po tom će se pamtiti utakmica sa Slogom. Bio je ovo drugi kazneni udarac za GOŠK Dubrovnik 1919. ove sezone. Prvog nije iskoristio Antonio Mrković. Bilo je to u 2. kolu, na gostovanju kod Neretve. Ostalo je 1:0 za domaćina.

Vatović još nema dvadeset godina. Rođen je 13. kolovoza 2003. godine. Debi za prvu momčad dubrovačkog kluba imao je s tek navršenih 18 godina, 4. rujna 2021. u Vodicama protiv istoimenog domaćina. Finulo je 1:1. Ušao je u igru u 82. minuti umjesto Marina Fadića.

Prvi seniorski pogodak postigao je ove sezone u 3. kolu, u 1:1 remiju kod kuće protiv Kamena. Pogodio je u 38. minuti za vodstvo. Dakle, ove sezone je tresao mrežu u obje utakmice protiv Kamena. Drugi je postigao u 4. kolu u 3:1 porazu kod Sloge. Dakle, ove sezone je tresao mrežu u obje utakmice protiv Sloge.

Vatović je lani bio prvi strijelac juniorske momčadi GOŠK Dubrovnika 1919., a treći topnik Prve juniorske lige Središta Split s 25 pogodaka. Ove sezone je prvi topnik dubrovačkog sastava u južnoj skupini Treće HNL sa sedam pogodaka.

20. KOLO

Subota, 18. ožujka, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Urania, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919., Ivanbegovina: Kamen – Zagora, Metković: Neretva – GOŠK (KG), Makarska: HRNK Zmaj (M) – Zadar, Sinj: Junak – Neretvanac, Posedarje: Hrvatski vitez – RNK Split, nedjelja, 19. ožujka, Mravince: Sloga – Vodice.

27. travanj 2024 01:04