StoryEditor
NogometZBOG NASTUPA ‘VATRENIH‘ U NEDJELJU U SPLITU ‘SEOBA‘ PRVENSTVENIH UTAKMICA

Samo jedna ostala, samo jedna ostala, evo tko neće iz naše županije sigurno biti u Poljudu na utakmici Hrvatska - Rusija

Piše Tonči Vlašić
11. studenog 2021. - 13:21
Hrvatska nogometna reprezentacija, startnih jedanaest, uoči ogleda sa Slovenijom u Poljudu 7. rujna ove godineTonči Vlašić

'Vatreni' su ovog četvrtka na Malti, u 20.45 sati kreću protiv domaćina u lov na tri boda kako bi iduća utakmica, koja se igra već  u nedjelju, 14. studenog, u Poljudu, protiv Rusije odlučivala tko će biti prvi, a tko drugi u kvalifikacijskoj skupini. Prvo mjesto u skupini vodi izravno u Katar, na Svjetsko prvenstvo 2022., dok će drugi u doigravanje.

Kako splitska utakmica počinje u 15 sati, tako su mnoge prvenstvene utakmice nižih liga, koje se igraju nedjeljom, potražile drugi termin, u većini slučajeva preselile su u subotu, dan prije.

Tako će se u subotu, 13. studenog, igrati sve utakmice 15. kola Treće hrvatske lige – jug, zatim četiri od pet utakmica 8. kola Prve županijske lige (jedna je odgođena, a jedna je ostala u nedjelju, 14. studenog), te jedna utakmica 7. kola Druge županijske lige (ostale su odgođene).

U nedjelju, 14. studenog, igrat će se u Smokvici (Jadran 1929. - Orebić).

NOGOMETNI VIKEND

Treća hrvatska liga – jug, 15. kolo

Subota, 13. studenog, Zadar: Zadar – Neretva, Ivanbegovina: Kamen – Uskok, Sinj: Junak – Jadran Luka Ploče, Baška Voda: Urania – OSK, Opuzen: Neretvanac – Primorac (BNM), Makarska: HRNK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919., Split: RNK Split – Zagora, Posedarje: Hrvatski vitez – Hrvace, Mravince: Sloga – Vodice. Početak, svi u 13.30 sati.

Prva županijska liga, 8. kolo

Subota, 13. studenog, Krvavac: Maestral – Gusar (13.30 sati), Gruda: Slaven – Sokol (13.30 sati), Gabrili: Croatia – Konavljanin (14 sati), Čibača: Župa dubrovačka – BŠK Zmaj (14 sati), nedjelja, 14. studenog, Smokvica: Jadran – Orebić (13.30 sati), odgođena je utakmica ONK Metković – Žrnovo.

Druga županijska liga, 7. kolo

Subota, 13. studenog, Kuna: Rat – Hajduk 1932. (14 sati), ostale utakmice su odgođene (Lastovo: Omladinac – NA Libertas, Trpanj: Faraon – SOŠK 1919., Ston: Ponikve – Putniković, te Popovići: Enkel – Grk). Već se zna kako će se utakmica Ponikve – Putnikovići igrati u četvrtak, 18. studenog u Stonu s početkom u 13.30 sati.

26. siječanj 2022 00:05