NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Prvak opet u ništa, kakvu je priliku imao, a nakon toga pogađao je prvi strijelac lige i ode Konavljanin kući pjevajući

20. listopada 2024. - 16:57

5. KOLO

Nedjelja, 20. listopada, Krvavac: Maestral – Hajduk 1932. 4:2 (Abel Kalfić u 59. i 93., Tomislav Domić u 75. i Hrvoje Soldo u 85. minuti/Ivan Maričić u 21. i Tomislav Andreis u 60. minuti iz kaznenog udarca), Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin  0:2, Orebić: Orebić – Sokol 2:1 (Ivan Kordić u 11. i 90+1/Baldo Cicijelj u 14. minuti), Blato: BŠK Zmaj – Jadran Smokvica 2:1 (Carro Joel u 51. i Marko Curać u 84. minuti/Toni Šunjić u 66. minuti), Gruda: Slaven – Gusar 1:1 (Đuro Trković u 2. minuti/Ivan Herceg u 44. minuti), Gabrili: Croatia – ONK Metković 2:1 (Antonio Smrdelj u 56. i Vlaho Grbešić u 77. minuti /Marko Mlikota u 35. minuti)

1. Konavljanin 13 bodova (24:2), 2. Orebić 13 bodova (14:7), 3. Croatia 10 bodova (10:8), 4. Gusar (utakmica manje) 8 bodova (7:4), 5. Sokol 8 bodova (9:7), 6. ONK Metković 7 bodova (8:9), 7. Slaven 6 bodova (7:7), 8. BŠK Zmaj (utakmica manje) 4 boda (5:7), 9. Jadran Smokvica 4 boda (8:14), 10. Maestral 4 boda (9:19), 11. Župa dubrovačka 1 bod (4:12), 12. Hajduk 1932. 1 bod (6:15).

Josip Zadro je realizirao kazneni udarac u završnici prvog poluvremena utakmice u Čibači, zatim i priliku u završnici drugog, te je Konavljanin uzeo sva tri boda, slavio protiv Župe dubrovačke s 2:0. Novom pobjedom,. četvrtom ove sezone, ostao je na vrhu, kao i njegov topnik, koji je sad na učinku od 11 pogodaka!

Župa dubrovačka, aktualni prvak, tako je i dalje bez pobjede, ima samo jedan bod. Treća domaća utakmica, neodlučeno u 3. kolu protiv Jadrana iz Smokvice (2:2), te dva poraza (ONK Metković je na startu slavio s 2:0), a u gostima je izgubila obje utakmice (Gusar i Sokol, u obje 3:1).

Momčad Deana Delevskog je bolje otvorila utakmicu protiv lidera, kakvu je priliku imala. Karlo Buhač je išao sam na vratara, prošao ga je, ali nije uspio loptu poslati u nebranjenu mrežu. Nakon toga kazna. Zadro ove sezone ne propušta prilike. Istina, imao je na kraju prilike postići na Taranteli i više pogodaka...

Konavljanin četiri pobjede i jedan neodlučen rezultat, Župa dubrovačka sasvim suprotnog učinka...

Župa dubrovačka - Konavljanin 0:2

Tonči Vlašić/

Župa dubrovačka - Konavljanin 0:2 (Josip Zadro je realizorao kazneni udarac)

Konavljanin u 6. kolu, 27. listopada, dočekuje Orebić s kojim dijeli vrh. To je, naravno, derbi kola. Orebić je u 5. kolu dobio Sokol na svom terenu s 2:1. Župa dubrovačka ide u goste Maestralu, koji je sad s 4:2 dobio na svom terenu Hajduk 1932., koji dijeli začelje sa sastavom iz Čibače. Tarantela i Moćni laz po jedan bod. Šupjaka i Trstenica imaju po 13!

6. KOLO

Nedjelja, 27. listopada, Vela Luka: Hajduk 1932. – ONK Metković, Ploče: Gusar – Croatia, Smokvica: Jadran – Slaven, Dubravka: Sokol – BŠK Zmaj, Čilipi: Konavljanin – Orebić, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka.

20. listopad 2024 18:01