NogometMLAĐI UZRASTI

Prva liga Središta Split - ukupno deset pogodaka u ogledima mlađih pionira i pionira GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretve, pobjednik u oba ogleda isti

19. travnja 2022. - 07:17

Derbi utakmica 24. kola Prve lige Središta Split u uzrastu mlađih pionira između GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretve na umjetnoj travi Gospina polja završio je pobjedom dubrovačkog sastava. Bez pogodaka u prvom poluvremenu, nakon prvih pola sata igre, a u nastavku 3:0. Prvo je Toni Ruso u 35. i 37. minuti tresao mrežu metkovskog sastava, a u posljednjoj, 60. minuti, pobjedu je potvrdio Toni Pače. Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. su sa 16 pobjeda, 6 neodlučenih rezultata i jednim porazom, 54 boda iz 23 utakmice, na drugom mjestu (splitski Hajduk je prvi, koji je u 22 utakmice osvojio 64 od 66 bodova), dok je Neretva treća s 45 bodova iz 22 utakmice (14 pobjeda, 3 neodlučena rezultata i 5 poraza) u konkurenciji 16 klubova.

Toni Ruso je prvi topnik lige s 28 pogodaka, Neretva ima drugog i četvrtog topnika lige (Noa Tadić 19, a Tino Krešić 17 pogodaka, treći je s 18 pogodaka Ante Taslak iz splitskog Hajduka).

U ogledu pionira jedina dva kluba iz Dubrovačko-neretvanske županije u Prvoj ligi Središta Split GOŠK Dubrovnik 1919. je s 4:3 bio bolji od Neretve. Marin Tapalović u 17., Ivano Daković u 27., Toma Bašica u 30. i Bruno Pendo u 56. minuti bili su strijelci za domaćina, a za goste su pogađali Anđelo Šutalo u 28., te 60. minuti iz kaznenog udarca, te Niko Šešelj u 38. minuti.

Prva liga Središta Split, pioniri, 24. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretva 4:3

Tonči Vlašić

Pioniri Neretve su sedmi s 34 boda iz 22 utakmice (10 pobjeda, 4 neodlučena rezultata i 8 poraza), a GOŠK Dubrovnik 1919. deveti s 32 boda iz 23 utakmice (9 pobjeda, 5 neodlučenih rezultata i 9 poraza). Vodi Zadar s 62 boda iz 23 utakmice, drugi je neporaženi Adriatic s 59 bodova iz 21 utakmice (19 pobjeda i 2 neodlučena rezultata).

U derbiju 23. kola kadeti GOŠK Dubrovnik 1919., koji su sad četvrti s 48 bodova iz 23 utakmice (15 pobjeda, 3 neodlučena rezultata i 5 poraza), poraženi su kod lidera Zadra s 2:0. Zadar vodi s 57 bodova iz 22 utakmice, splitski Hajduk je drugi s 56 bodova iz 23 utakmice. Neretva je deveta s 32 boda iz 22 utakmice (10 pobjeda, 4 neodlučena rezultata i 8 poraza, oduzeta su joj dva boda). U 23. kolu Neretva je s 4:3 dobila u Metkoviću sinjskog Junaka (Marko Andačić u 24. i 75., Petar Brajković u 40. i Jure Ereš u 55. minuti).

U 23. kolu juniori GOŠK Dubrovnik 1919. poraženi su 2:0 u Zadru od Zadra, vodećeg sastava lige (57 bodova iz 23 utakmice, splitski Hajduk i Solin dijele drugo mjesto s 53 boda iz 23 utakmice), dok je Neretva kod kuće izgubila s 4:1 od sinjskoj Junaka (strijelac za metkovski sastav bio je Josip Blažević u 49. minuti iz kaznenog udarca za 1:2). GOŠK Dubrovnik 1919. na osmom mjestu ima 38 bodova iz 23 utakmice (11 pobjeda, 5 neodlučenih rezultata i 7 poraza), dok je Neretva na dvanaestom mjestu s 22 boda iz 22 utakmice (6 pobjeda, 4 neodlučena rezultata i 12 poraza). I dalje je prvi topnik lige Maro Vatović (GOŠK Dubrovnik 1919.) s 23 pogotka, dok su na drugo mjestu Ante Glavina (Adriatic) i Mateo Kojadin (Dugopolje), koji su postigli po 20 pogodaka.

27. travanj 2024 01:13