NogometTREĆA HL - JUG |

PRAZNIH RUKU IZ PARKA MLADEŽI Dino Deak iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi utakmice ublažio poraz Neretvanca: ‘Nije bio naš dan‘

4. listopada 2021. - 07:30

Nakon šest utakmica bez poraza, dva remija, te nakon toga četiri pobjede za redom, Neretvanac je u 8. kolu doživio drugi poraz. U 1. kolu je izgubio na Klisu od Uskoka s 2:1, a sad istim rezultatiom u Parku Mladeži od RNK Split.

- Splitovci su bili bolji, zasluženo, te im čestitamo na pobjedi - stoji na službenoj stranici Neretvanca.

U izvješću s utakmice u Slobodnoj Dalmaciji stoji kako je Split ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, kako je momčad trenera Ivana Radeljića dominirala, igrala presing na polovici protivnika, te do vodstva stigla nakon ubačaja Domagoja Jelavića za Krešimira Luetića u 10. minuti. Poslije je imala još prilika, probali su Domagoj Jelavić, Frane Barać, Roko Čović i Bruno Kukoč, a onda je ostala s igračem manje (Ante Melvan drugi žuti u 42. minuti). Unatoč tome izdržala je u nastavku. Štoviše, došla je do 2:0 kad je Ante Babić u 83. minuti dodao za Luku Kapetanovića koji je prebacio vratara Neretvanca Diega Almeidu. Poraz je Neretvanac ublažio iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac za momčad Gorana Prolete bio je kapetan Dino Deak.

- Odmah nakon gola Deaka označen je kraj susreta. Stisnuli smo ruku, čestitali domaćinu na pobjedi, koju je izborio u jednoj fer utakmici. Također bi htjeli istaknuti odlično suđenje. Nemamo niti jedan prigovor na pobjedu domaćina - istaknuli su iz redova Neretvanca.

Utakmicu RNK Split - Neretvanac sudio je Ivan Vukančić iz Benkovca.

- Danas nije bio naš dan, ali već se veselimo idućoj utakmici i ogledu protiv lidera, Hrvatskog viteza na Podvornici - piše također na službenoj stranici Neretvanca.

SEMAFOR 8. KOLA Subota, 2. listopada, Ploče: Neretva – HRNK Zmaj (M) 2:0, Posedarje: Hrvatski vitez – Urania 3:0, Vodice: Vodice – Kamen 3:0, Hrvace: Hrvace – Zadar 2:0, Unešić: Zagora – Uskok 1:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 1:2, Biograd: Primorac (BNM) – OSK 4:2, nedjelja, 3. listopada, Mravince: Sloga – Junak 5:2, Split: RNK Split – Neretvanac 2:1.

POGLEDAJTE TABLICU

Poredak: 1. Hrvatski vitez 21 bod (16:4), 2. Jadran Luka Ploče 19 bodova (19:7), 3. Sloga 16 bodova (14:6), 4. Neretvanac 14 bodova (15:8), 5. RNK Split 14 bodova (15:11), 6. Hrvace 13 bodova (11:6), 7. Uskok 12 bodova (11:10), 8. Primorac (BNM) 11 bodova (19:16), 9. Neretva 11 bodova (13:11), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 11 bodova (9:9), 11. Zagora 10 bodova (14:13), 12. Junak 9 bodova (11:14), 13. Zadar 8 bodova (10:10), 14. Vodice 8 bodova (11:24), 15. OSK 7 bodova (10:16), 16. HRNK Zmaj (M) 7 bodova (5:12), 17. Kamen 6 bodova (4:10), 18. Urania 1 bod (3:22).

RASPORED 9. KOLA Subota, 9. listopada, Otok: Otok – Neretva, Ploče: Jadran Luka Ploče – Primorac (BNM), Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919., Zadar: Zadar – Zagora, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace, Sinj: Junak – Vodice, Makarska: HRNK Zmaj (M) – RNK Split, nedjelja, 10. listopada, Baška Voda: Urania – Sloga, Opuzen: Neretvanac – Hrvatski vitez.

26. travanj 2024 08:57