NogometDRUGA HL (Ž) |

PRVI POGODAK NOGOMETAŠICA ŽUPE DUBROVAČKE Nora Radoš za povijest u trećoj službenoj utakmici kluba, sad se čeka prvi bod, prva pobjeda...

26. rujna 2021. - 15:02
Radost nogometašica Župe dubrovačke u 57. minuti utakmice protiv ekipe 4 Rijeke - Nora Radoš je postigla prvi (povijesni) pogodak kluba u službenim utakmicama. Radoš u zagrljaju kapetanice Nine Radić, čestitaju joj i Nera Dabelić, te Marija BarišićTonči Vlašić

Istaknuo je prošle nedjelje Miljenko Meštrović, trener nogometašica Župe dubrovačke, kako je sama činjenica da igraju službena natjecanja velika stvar. Dodao kako je svaki početak težak, i kako su svi svjesni da trebaju puno, puno raditi. Vjerujem, rekao je, kako ćemo pobijediti strah, koji je prisutan u ovim prvim službenim utakmicama u povijesti kluba, te kako ćemo vrlo brzo biti bolji. Najvažnije, ovo su cure koje žele trenirati i igrati, koje vole nogomet, te očekujem kako ćemo vrlo brzo dočekati i naš prvi pogodak, naš prvi bod, našu prvu pobjedu...

Poželio je to nakon kup utakmice sa splitskim Hajdukom, prve domaće utakmice u povijesti kluba, a ukupno druge. Od Hajduka su izgubile sa 7:0. Debi su nogometašice Župe dubrovačke imale vikend prije utakmice s Hajdukom, i to u Varaždinu kad su na startu natjecanja u Drugoj hrvatskoj ligi, povijesnoj prvoj službenoj utakmici kluba, poražene 10:0 od Varteksa, ekipe koja je iskusnija i starija, iza koje je nekoliko sezona igranja. Sedam dana nakon tih Meštrovićevih riječi, i utakmice s Hajdukom, Župa dubrovačka je dočekala ostvarenje prve želje - postigla je prvi pogodak.

U prvoj prvenstvenoj utakmici kod kuće, opet povijest, povijesni prvi službeni pogodak kluba postigla je u 57. minuti Nora Radoš. Tih pogotkom Župa dubrovačka je izjednačila rezultat protiv ekipe 4 Rijeke iz Karlovca na 1:1. Gošće, koje su sezonu otvorile 15:0 pobjedom protiv Lepoglave, koje su potom u kup utakmici pružile dobar otpor Pregradi, poražene su s 3:2, povele su tek početkom nastavka. Prvo poluvrijeme Župa dubrovačka im je parirala. Nakon izjednačenja jurnule su igračice trenera Meštrovića po novi pogodak, pokušale doći do vodstva, ali nisu uspjele. Primile su drugi pogodak, a u sudačkoj nadoknadi utakmice iz kaznenog udarca još jedan.

Župa dubrovačka je utakmicu protiv 4 Rijeke odigrala u sastavu: Lana Bazdan, Tea Šućur, Nora Radoš, Nina Radić, Petra Ančić, Matea Zelen (od 90. Antea Duplica), Nikolina Šilježar (od 82. Lorna Dabelić), Nera Dabelić, Anna Levanat, Marija Barišić i Nika Viđen

Druga HL (Ž), 2. kolo, Čibača: Župa dubrovačka – 4 Rijeke (Karlovac) 1:3