NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Pobijedili prvi, treći i zadnji, ostali ne: Slaven povećao vodstvo, oba Opušića pogađala, Sokol imao 2:0, pa ostao bez dva boda, Hajduku penal u 91.

2. travnja 2023. - 21:36

Prvi Slaven je slavio, drugi ONK Metković nije, treći Konavljanin jest, četvrti Gusar nije, nije ni peti Maestral, ni šesta Croatija, ni sedmi Jadran 1929., ni osmi Sokol, ni deveti Orebić, ni deseta Župa dubrovačka, ni jedanaesti Hajduk 1932., ali jest zadnje Žrnovo. Naravno, nisu svi izgubili koji nisu pobijedili. Kolo 16. - pola je utakmica završilo bez pobjednika, u dvije je slavio domaćin, a u jednoj gost, i taj jedini gost koji je odnio tri boda bio je Slaven. Konavljanin i Žrnovo su uzeli tri boda kod kuće.

16. KOLO

Nedjelja, 2. travnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – Orebić 1:1, Komin: Gusar – Croatia 1:1, Čibača: Župa dubrovačka – Slaven 1:3, Žrnovo: Žrnovo – Jadran 1929. 1:0, Čilipi: Konavljanin – Maestral 4:0, Dubravka: Sokol – ONK Metković 2:2.

Poredak: 1. Slaven 36 bodova (34:11), 2. Konavljanin 31 bod (32:8), 3. ONK Metković 30 bodova (28:15), 4. Gusar 24 boda (31:22), 5. Maestral 23 boda (23:26), 6. Croatia 23 boda (21:27), 7. Jadran 1929. 19 bodova (18:27), 8. Sokol 18 bodova (19:17), 9. Orebić 18 bodova (18:32), 10. Hajduk 1932. 16 bodova (16:26), 11. Župa dubrovačka 15 bodova (18:25), 12. Žrnovo 15 bodova (17:39).

Slaven je slavio u Čibači, i to s 3:1, a do 87. minute bilo je 1:1. Nije bilo pogodaka prvo poluvrijeme. Potom je pogodio Ivo Mostahinić za Slaven. Igrala se 48. minuta. Kazneni udarac za goste. Prvi topnik lige nije promašio. U 63. minuti izjednačio je domaćin. Baš lijep pogodak Karla Buhača. I kad se činilo kako će lider uzeti samo bod, postigao je još dva pogotka, ukupno tri, te odnio sva tri boda. Paulo Opušić je bio strijelac u 87. minuti, a u 89. minuti se u zagrljaju suigrača našao kapetan Đuro Trković. Imao je Slaven lijepu podršku svojih navijača na Taranteli. Ispunile su se tribine...

ONK Metković je bio gost u Dubravci. Sokol je vodio s 2:0. Leo Pušić u 23. i Nikša Vranješ u 27. minuti su bili strijelci za domaćina. U nastavku je pogađao samo jedan igrač (Dragan Brečić u 61. i 83. minuti).

I dok je Paulo Opušić pogodio jednom za Slaven, njegov brat Pero je bio trostruki strijelac za Konavljanin u 4:0 pobjedi kod kuće protiv Maestrala. Pogađao je Pero Opušić u 45., 55. i 67. minuti, a Toni Miljanović je u 76. minuti potpisao konačni rezultat. Treća pobjeda Konavljanina ovog proljeća u pet utakmice. Prethodna dva kola osvojio je samo bod od šest mogućih, te nije postigao niti jedan pogodak (doma sa Slavenom 0:0, a poraz u Smokvici od Jadrana 1929. s 1:0). Budući ONK Metković nije pobijedio, već osvojio bod, vratio se sastav iz Čilipa na drugo mjesto. Slaven ima 36 bodova. Konavljanin pet manje. ONK Metković šest manje...

Čilipi: Konavljanin – Maestral 4:0

Tonči Vlašić/

U Kominu Gusar – Croatia 1:1. Ogled dva kluba, koji su gotovo uvijek u gornjem domu, otvorio je pogotkom gost (Antonio Smrdelj u 21. minuti). Domaćin je izjednačio iz kaznenog udarca u 34. minuti (Nedo Vlahović). Gusar je imao na četvrtom mjestu bod više od šeste Croatije. Ima i dalje.

1:1 je bilo i u Vela Luci gdje su igrali Hajduk 1932. i Orebić. Kapetani su vodili od 30. minute (Ivan Kordić), a domaćin je izbjegao poraz u prvoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca (Marko Barčot).

Za kraj susjedski ogled Žrnova i Jadrana 1929. odlučen je u 69. minuti. Pogodio je Teo Borovina na radost domaćina, koji je prije neki dan dobio Jadrana 1929. U kupu na njegovoj Blatini. Sad na svom terenu osvojio itekako važne bodove u borbi za ostanak, i dalje je zadnji, ali se bodovno izjednačio sa Župom dubrovačkom.

Slaven je povećao prednost u odnosu na prvog pratitelja. Imao je plus četiri u odnosu na ONK Metković, sad plus pet jer je opet drugi Konavljanin. Hajduk 1932. nije i dalje predzadnji.