NogometTREĆA HNL - JUG |

PLOČANI NADIGRALI NERETVU Neretvanac zaustavio Vodice, Lapad opet prosuo pobjedu u sudačkoj nadoknadi

24. ožujka 2021. - 17:01

Četvrti remi u nizu GOŠK Dubrovnika 1919., koji je 2020. zaključio s 0:0 na Lapadu protiv Sloge, a u 2021. godini prvo odigrao 2:2 kod Vodica, zatim 1:1 kod BŠK Zmaj, te sad kod kuće protiv Uskoka 1:1. U sve tri utakmice u (n)ovoj godini je vodio, a kod Vodica je imao 2:0 na ulasku u posljednju, 90. minutu utakmice.

Vodice su izjednačile na 2:2 u sudačkoj nadoknadi, u Blatu je BŠK Zmaj poravnao u prvom poluvremenu iz kaznenog udarca. Sad je protiv Uskoka vodio sve do treće minute sudačke nadoknade.

Josip Listar je tukao u 12. minuti s gotovo 20-ak metara, loptu je na putu prema mreži dotaknula jednog igrača Uskoka, prevarila vratara sastava iz Klisa, te završila u mreži, a igrač GOŠK Dubrovnika 1919. u zagrljaju svojih suigrača.

GOŠK Dubrovnik 1919. ne zna za pobjedu od 28. listopada 2020. godine i 2:0 uspjeha kod kuće protiv Neretve u 12. kolu. Nakon toga sedam kola je bez pobjede (pet remija i dva poraza). Dalibor Kristić, vratar GOŠK Dubrovnika 1919., u nekoliko navrata je bio na pravom mjestu. Domaćin je prijetio najviše preko Balda Cicijelja, prvog topnika lige (13 pogodaka). Uskok je bio opasan, imao je izglednije prilike za pogodak. Na kraju se radovao koju sekundu prije posljednjeg zvižduka suca Zvonimira Sinovčića, strijelac je bio Tonći Radovniković, a zbog čega je domaćin tužan napustio lapadski travnjak.

Treća HNL, 19. kolo: GOŠK Dubrovnik - Uskok (Klis)
Tonči Vlašić
Treća HNL - jug, 19. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Uskok (Klis)

U Pločama sjajan domaćin, koji je ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Neretve. Lider je slavio sa 6:1. Prvi je mrežu Neretve zatresao Ivan Raič u 9. minuti. Metkovci su izjednačili 20 minuta poslije pogotkom Ševka Okića. Zatim je za 2:1 pogodio Abel Kalfić u 38. minuti. Potom, početkom nastavka prvo dva pogotka Marka Musulina (47. minuta iz kaznenog udarca, te u 49. minuti) nakon čega je u 82. minuti još jednom pogodio Kalfić, te se izjednačio sa Cicijeljem na vrhu liste strijelaca. U 90. minuti točku na desetu prvenstvenu pobjedu pločanskih 'Plavih', momčad trenera Maria Oršulića, stavio je Marin Bakić.

Neretvanac je dva puta ispuštao prednost protiv Vodica, ali je u 88. minuti Daniel Lukić svojim drugim pogotkom donio sva tri boda 'Plavoj makinji', koja je bez poraza u 2021. godini. Prethodno je donijela dva boda sa strane. Prvo je odigrala bez pobjednika 2:2 kod Hrvatskog viteza u Posedarju, a zatim 0:0 kod Sloge u Mravincima. Prvi pogodak za Neretvanac postigao je Ante Mihaljević. Pri rezultatu 2:2, u 67. minuti, Vodice nisu realizirale kazneni udarac. Istaknuo se Ivan Perić, 19-godišnji vratar Neretvanca.

BŠK Zmaj je teško poražen u Baškoj Vodi. Urania je postigla pet, a nije primila niti jedan pogodak.

USKORO SVI REZULTATI I TABLICA

SEMAFOR 19. KOLA

Srijeda, 24. ožujka, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretva 6:1, Ivanbegovina: Kamen – Zagora 3:0, Split: RNK Split – Primorac (BNM) 1:1, Otok: OSK – Hrvatski vitez 0:2, Hrvace: Hrvace – Sloga 1:0, Opuzen: Neretvanac – Vodice 3:2, Baška Voda: Urania – BŠK Zmaj 5:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Uskok 1:1, slobodan je HRNK Zmaj (M).

1. Jadran Luka Ploče 35 bodova / 18 utakmica (41:18), 2. Hrvace 33 boda / 18 utakmica (29:19), 3. Neretvanac 32 boda / 18 utakmica (29:21), 4. Zagora 30 bodova / 18 utakmica (33:30), 5. RNK Zmaj (M) 28 bodova / 17 utakmica (23:21), 6. Urania 26 bodova / 18 utakmica (30:26), 7. Uskok 25 bodova / 17 utakmica (25:18), 8. OSK 24 boda / 18 utakmica (24:30), 9. RNK Split 24 boda / 18 utakmica (28:30), 10. Hrvatski vitez Posedarje 24 boda / 18 utakmica (22:32), 11. Kamen 23 boda / 18 utakmica (30:28), 12. Primorac (BNM) 22 boda / 18 utakmica (22:19), 13. Neretva 21 bod / 18 utakmica (21:34), 14. BŠK Zmaj 20 bodova / 18 utakmica (27:35), 15. Sloga 18 bodova / 18 utakmica (11:16), 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 18 bodova / 18 utakmica (21:27), 17. Vodice 16 bodova / 18 utakmica (26:38).

RASPORED 20. KOLA

Subota, 27. ožujka, Klis: Uskok – Urania, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac, Vodice: Vodice – Hrvace, Posedarje: Hrvatski vitez – RNK Split, Biograd: Primorac (BNM) – Kamen, Unešić: Zagora – Jadran Luka Ploče, Metković: Neretva – HRNK Zmaj (M), nedjelja, 28. ožujka, Mravince: Sloga - OSK, slobodan je GOŠK Dubrovnik 1919.

26. travanj 2024 22:41