NogometTREĆA HL - JUG |

PLOČANI MISLE OZBILJNO, CIPRANIN OPET POGAĐAO, I TO NE JEDNOM Neretva se raspucala protiv Junaka, GOŠK Dubrovnik 1919. uzeo prvi bod, i to u gostima

4. rujna 2021. - 19:13

Goran Proleta pogledao je prije sedam dana ogled u Pločama između Jadran Luka Ploče i makarskog Zmaja. Njegov Neretvanac je igrao dan poslije na Klisu protiv Uskoka, te je skoknuo do Ploča. Iako je domaćin pobijedio samo 1:0, Proleta, ali ne samo on, ishvalili su igru pločanskog sastava. Jadran Luka Ploče je gotovo cijelu prošlu sezonu bio lider, ali je pao na kraju, i to ga je nakon posljednjih 90 minuta sezone s vrha skinuo upravo Proleta s Neretvancem.

Na startu novog prvenstva navijače Jadrana razveselio je pogotkom 20-godišnji Cipranin Giorgos Theodosioua, koji je pogodio i sad u 2. kolu za vodstvo 1:0 u Splitu kod RNK Split, ali i za konačnih 3:1. Drugi pogodak za Jadran Luka Ploče u Parku mladeži potpisao je petnaestak minuta prije kraja Marko Musulin iz kaznenog udarca. RNK Split je izjednačio pogotkom Krešimira Luetića pred kraj prvog poluvremena.

Pločani su tako ostvarili veliku pobjedu, izravnog konkurenta za vrh 'spustili' u njegovom domu. Opet svi hvale igru momčadi  34-godišnjeg Marina Oršulića, najmlađeg trećeligaškog trenera.

Ove subote su tri od četiri kluba iz najjužnije hrvatske županije bila u akciji. Neretvanac 2. kolo igra dan poslije, i to derbi kod kuće protiv Zadra, te je Proleta sad skoknuo do Metkovića, i gledao pobjedu Neretve, koja je sa čak 3:0 dobila Junaka, dojučerašnjeg drugoligaša. Sastav iz Sinja već u 3. minuti ostao je s desetoricom. Vratar Šušnjara je spriječio priliku domaćina igrajući rukom izvan svog kaznenog prostora, tako je prosudio sudac, te je morao u svlačionicu. Krajem prvog i početkom drugog poluvremena domaćin je osigurao pobjedu i tri boda. Pogađali su Buhač, Čupić i Anković. Junak se previše otvorio nakon prvog primljenog pogotka. Metkovski sastav je to znao kazniti.

PODSJETNIK NA REZULTATE 1. KOLA

Petak, 27. kolovoza, Split: RNK Split – OSK 2:2, subota, 28. kolovoza, Hrvace: Hrvace – Neretva 2:2, Unešić: Zagora – Vodice 3:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Sloga 0:1, Biograd: Primorac (BNM) – Hrvatski vitez 0:2, Ploče: Jadran Luka Ploče – HRNK Zmaj (M) 1:0, Zadar: Zadar – Urania 1:0, nedjelja, 29. kolovoza, Ivanbegovina: Kamen – Junak 0:1, Klis: Uskok – Neretvanac 2:1.

GOŠK Dubrovnik 1919. je u Vodicama izborio prvi bod. Gubio je, a Antonio Smrdelj je sredinom nastavka potpisao konačnih 1:1. Frane Lojić, trener dubrovačkog sastava nije mogao računati na Balda Cicijelja, koji je isključen na startu u porazu 1:0 kod kuće od Sloge. Nije ni na ozljeđenog Tonija Žilu

SEMAFOR 2. KOLA

Srijeda, 1. rujna, Makarska: HRNK Zmaj – Uskok 1:1, subota, 4. rujna, Metković: Neretva – Junak 3:0, Split: RNK Split – Jadran Luka Ploče 1:3, Posedarje: Hrvatski vitez – OSK 2:1, Vodice: Vodice – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:1, Hrvace: Hrvace – Zagora 2:0, nedjelja, 5. rujna, Baška Voda: Urania – Kamen, Opuzen: Neretvanac – Zadar, Mravince: Sloga – Primorac (BNM).

1.-2. Jadran Luka Ploče i Hrvatski vitez po 6 bodova / 2 utakmice (4:1), 3. Neretva 4 boda / 2 utakmice (5:2), 4. Hrvace 4 boda / 2 utakmice (4:2), 5. Uskok 4 boda / 2 utakmice (3:2), 6.-7. Zadar i Zagora po 3 boda / 1 utakmica (1:0), 9. Junak 3 boda / 2 utakmice (1:3), 10. OSK 1 bod / 2 utakmice (3:4), 11.-12. HRNK Zmaj i GOŠK Dubrovnik 1919. po 1 bod / 2 utakmice (1:2), 13. RNK Split 1 bod / 2 utakmice (3:5), 14. Vodice 1 bod / 2 utakmice (1:4), 15. Neretvanac bez boda / 1 utakmica (1:2), 16.-17. Kamen i Uranica bez boda / 1 utakmica (0:1), 18. Primorac (BNM) bez boda / 1 utakmica (0:2).

3. KOLO U SRIJEDU

Srijeda, 8. rujna, Unešić: Zagora – Neretva, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Hrvace, Biograd: Primorac (BNM) – Vodice, Otok: OSK – Sloga, Ploče: Jadran Luka Ploče – Hrvatski vitez, Klis: Uskok – RNK Split, Zadar: Zadar – HRNK Zmaj (M), Ivanbegovina: Kamen – Neretvanac, Sinj: Junak – Urania. Početak u 16.30 sati.

26. travanj 2024 22:24