NogometKOLO DO KRAJA SEZONE U JUŽNOJ SKUPINI TREĆE HNL

‘Plava makinja‘ nije dobila prvaka, ali se i dalje može pohvaliti kako je ovog proljeća ...

20. svibnja 2023. - 22:47

PREDZADNJE 29. KOLO

Petak, 19. svibnja, Posedarje: Hrvatski vitez – GOŠK Dubrovnik 1919. 3:0, subota, 20. svibnja, Ivanbegovina: Kamen – Primorac (BNM) 1:1, Metković: Neretva – Sloga 0:1, Makarska: HRNK Zmaj – Uskok 1:1, Sinj: Junak – Urania 4:2, Split: RNK Split – Vodice 1:2, Zadar: Zadar – GOŠK (KG) 3:1, Opuzen: Neretvanac – Zagora 1:1.

Poredak: 1. Zagora 62 boda, 2. Zadar 57 bodova, 3. Junak 53 boda, 4. Primorac (BNM) 45 bodova, 5. Hrvatski vitez 42 boda, 6. Uskok 42 boda, 7. GOŠK (KG) 42 boda, 8. Vodice 41 bod, 9. Neretva 40 bodova, 10. Neretvanac 38 bodova, 11. Sloga 26 bodova, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 34 boda, 13. HRNK Zmaj 33 boda, 14. Kamen 31 bod, 15. RNK Split 27 bodova, 16. Urania (kažnjena oduzimanjem boda) 23 boda.

Neretvanac – Zagora 1:1 u Opuzenu u predzadnjem, 29. kolu južne skupine Treće hrvatske lige. Prvo se u ogledu najuspješnije momčadi proljeća protiv prvaka, koji je osvojio bod manje od ‘Plave makinje’ u nastavku prvenstva, tresla mreža domaćina, i to u 80. minuti (Tomislav Dadić). Međutim, već u 83. minuti Neretvanac je poravnao iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Allyson.

Momčad trenera Ante Volarevića je tako osvojila 27. bod ovog proljeća od 42 moguća (osam pobjeda, po tri neodlučena rezultata i tri poraza, pogodak razlika 22:12). Zagora bod manje (sedam pobjeda, pet neodlučenih rezultata i dva poraza, 21:8 pogodak razlika).

Neretva je mogla uspjehom protiv Sloge kod kuće izjednačiti se po bodovima s Neretvancom, te preskočiti Zagoru i skočiti na drugo mjesto proljetnog dijela prvenstva, ali nije uspjela. Poražena je kod kuće 1:0, te je ostala na 24 osvojena boda u nastavku (osam pobjeda i šest poraza), pogodak razlika 14:16).

Neretvanac i Neretva su tako zaključili sezonu 2022./23. kod kuće. Neretva je osvojila 29 od 45 mogućih bodova Iza Vage, Neretvanac 26 bodova. Metkovci su ostvarili u 15 utakmica devet pobjeda, dva remija i četiri poraza, pogodak razlika 20:10), a Opuzenci sedam pobjeda, pet remija i tri poraza, pogodak razlika, kao i Neretve – 20:10).

Vedran Madžar, trener GOŠK Dubrovnik 1919.

Tonči Vlašić/

GOŠK Dubrovnik 1919. je u 29. kolu upisao poraz kod Hrvatskog viteza u Posedarju s 3:0, te je on zaključio sezonu u gostima. U 15 utakmica momčad trenera Vedrana Madžara ostvarila je pobjedu, pet remija i devet poraza, postigla 9, a primila 29 pogodaka.

U zadnjem kolu GOŠK Dubrovnik 1919. dočekuje Junaka, dok je Neretva gost Uskoka, a Neretvanac ide GOŠK-u u Kaštel Gomilicu. Dubrovački sastav je u četrnaest utakmica ostvario osam pobjeda, dva remija i četiri poraza, pogodak razlika 19:13. Neretvanac je u gostima ostvario četiri pobjede i deset poraza, 17:27 pogodak razlika, a Neretva tri pobjede, dva remija i devet poraza, 14:27 pogodak razlika.

Utakmice posljednjeg, 30. kola, igraju se u subotu, 27. svibnja. U 29. kolu doznali smo tko ispada iz lige – Urania.

ZADNJE 30. KOLO

Subota, 27. svibnja, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Zadar, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Neretvanac, Unešić: Zagora – RNK Split, Vodice: Vodice – Hrvatski vitez, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Junak, Baška Voda: Urania – HRNK Zmaj (M), Klis: Uskok – Neretva, Mravince: Sloga – Kamen.

26. travanj 2024 06:55