NogometMLAĐI UZRASTI |

ODIGRANO TRI OD ŠEST POLUFINALA ŽUPANIJSKOG KUPA Kadeti Neretvanca izbacili Jadran LP na penale, slavili juniori i kadeti GOŠK Dubrovnika 1919.

9. rujna 2021. - 22:40
Županijski kup za juniore, polufinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - Župa dubrovačka 2:0 (Maro Vatović je u 59. minuti pogotkom iz kaznenog udarca potpisao konačni rezultat)Tonči Vlašić

Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919. igrat će u finalu Županijskog kupa za kadete. Opuzenci su na svom terenu dobili Jadran Luka Ploče boljim izvođenjem penala, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. u Gospinom polju sa 4:1 svladao Nogometnu akademiju Libertas.

Na Podvornici 2:2, te su odlučivali penali. Neretvanac je vodio s 2:0 pogocima Nikole Vukojevića u 13. i Vedrana Mustapića u 20. minuti. Pločani su zaostatak prepolovili u 25. minuti pogotkom Karla Antunovića, a izjednačili u 68. minuti kad je mrežu domaćina zatresao Šime Erceg. Potom penali, Neretvanac je pucao prvi, a nakon prve serije vodio je Jadran Luka Ploče (Jure Ereš nije uspio za domaćina, a za goste jest Karlo Antunović). Potom su za 'Plavu makinju' pogađali svi bez greške - Domagoj Rimac, Vedran Mustapić, Josip Brajković i Dino Kapović, dok Matija Gnječ u drugoj, te Šime Erceg u trećoj seriji nisu za goste, a što je uspio u četvrtoj seriji Ante Maleta. Međutim, kako je nakon tog drugog realiziranog penala pločanskog sastava Kapović pogodio za 4:2, domaćin je mogao početi sa slavljem.

Kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. s trenerom Vedranom Madžarom
Tonči Vlašić
Županijski kup za kadete, polufinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - NA Libertas 4:1
Kadeti Nogometne akademije Libertas s trenerom Ivicom Cumeljanom

U polufinalu odigranom pod reflektorima u Gospinom polju GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio Nogometnu akademiju Libertas pogocima Filipa Obradovića u 34., Hrvoja Šijakovića u 57., te Antonia Delevskog u 67. i 74. minuti, dok je pogodak za NA Libertas postigao Maroje Martić u 68. minuti.

Poznat je i prvi finalist Županijskog kupa za juniore. GOŠK Dubrovnika 1919. je s 2:0 bio u polufinalu uspješniji od Župe dubrovačke u Gospinom polju. Oba pogotka za momčad trenera Matea Kristića postigao je Maro Vatović, prvog u 41., a drugog u 59. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je sam izborio. Drugo polufinale između Neretvanca i Jadran Luka Ploče igra se u srijedu, 15. rujna, u Opuzenu.

Županijski kup za juniore, polufinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - Župa dubrovačka 2:0
Županijski kup za juniore, polufinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - Župa dubrovačka 2:0 (kapetan domaćih Bruno Paviša zbog lakše ozljede je napustio igru u 66. minuti)
Romano Radonić iz Vitaljine bio je glavni sudac polufinala Županijskog kupa za juniore između GOŠK Dubrovnika 1919. i Župe dubrovačke

Polufinala Županijskog kupa pionira igraju se idući tjedan, u utorak, 14. rujna, u Metkoviću Neretva dočekuje Neretvanac, a u srijedu, 15. rujna, Župa dubrovačka je u Čibači domaćin Nogometnoj akademiji Libertas.

Sva tri finala Županijskog kupa trebala bi se igrati na području Nogometnog centra Dolina Neretve.

27. travanj 2024 00:02