NogometUTAKMICOM IZA VAGE ZAKLJUČENO 6. KOLO TREĆE HNL - JUG

Neretvi je u gostima treća bila sreća, ali ne i kod kuće

26. rujna 2023. - 18:58
3:1, ali ovaj put za goste (slika iz arhive - Neretva je u 2-. kolu svladala Zadra s 3:1, a sad je izgubila tim rezultatom od Uskoka)Nk Neretva/

SEMAFOR

Četvrtak, 21. rujna, Biograd na moru: Primorac – Hrvatski vitez 1:1, subota, 23. rujna, Unešić: Zagora – Kamen 2:0, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – RNK Split 2:1, Sinj: Junak – Zadar 2:2, Makarska: HRNK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:0, nedjelja, 24. rujna, Mravince: Sloga – Vodice 3:0, Opuzen: Neretvanac – Omiš 1:1, utorak, 26. rujna, Metković: Neretva – Uskok 1:3

Poredak: 1. Zadar 13 bodova, 2. Hrvatski vitez 12 bodova, 3. Uskok 12 bodova, 4. Zagora 12 bodova, 5. Junak 11 bodova, 6. Primorac (BNM) 11 bodova, 7. Omiš 11 bodova, 8. Sloga 10 bodova, 9. Neretvanac 9 bodova, 10. Neretva 9 bodova, 11. GOŠK (KG) 8 bodova, 12. HRNK Zmaj 5 bodova, 13. RNK Split 4 boda, 14. Kamen 4 boda, 15. Vodice 3 boda, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. bez boda.

Treća je bila sreća u gostima, nakon dva poraza (Hrvatski vitez 1:6 i Omiš 0:2) - uspjeh 6:1 u Vodicama, ali kod kuće treća nije bila sreća. Nakon dvije pobjede (Zadar 3:1 i RNK Split 4:2) - poraz od Uskoka 3:1.

Neretva je dobro počela treću domaću utakmicu. Povela u 23. minuti pogotkom Maria Matića, ali deset minuta poslije prvi pogodak u mreži ‘plavo bijelih‘ (Roko Vulikić). Posao Uskoku potom je olakšao Antonio Raguž baš neopreznim startom na suparničkog igrača, te je Neretva od 40. minute igrala s desetoricom.

Gosti su već u drugoj minuti drugog poluvremena postigli drugi pogodak (Marin Bakić), kasnije i treći, te su sva tri boda otišla put Klisa...

Utakmica Neretva - Uskok trebala se igrati u subotu, 23. rujna, ali nakon kiše dio terena je bio pod vodom, te je tad utakmica odgođena. Odigrala se 72 sata poslije.

7. KOLO

Subota, 30. rujna, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora, Posedarje: Hrvatski vitez – HRNK Zmaj (M), Zadar: Zadar – Primorac (BNM), Omiš: Omiš – Junak, Split: RNK Split – Neretvanac, Vodice: Vodice – GOŠK (KG), Klis: Uskok – Sloga, Ivanbegovina: Kamen – Neretva.

27. srpanj 2024 06:10