NogometTREĆA HL - JUG |

NERETVANAC POGODIO U 90. ZA 1:1, PA RAZVESELIO I JADRAN Pločani dobili u Blatu i preuzeli vrh, i Neretva slavila u gostima!

4. listopada 2020. - 19:32
Jadran Luka Poče je na vrhu Treće hrvatske lige – jug. Sedam utakmica, a niti jedan poraz. Pet utakmica je dobio, a petu pobjedu upisao je u gostima. S 1:0 slavio je u Blatu protiv BŠK Zmaj.

Županijski derbi na Korčuli odlučio je Ivan Raič u 44. minuti, te trener Mario Oršulić skupa s ostalim Jadranašiima pjeva i prima čestitke. Pločani, koji su postigli najviše (17 pogodaka), a primili najmanje (3 pogotka), imaju bod više od Hrvaca i Zagore s tim što su Hrvace odigrale utakmicu više.

Pločanima je u skoku na vrh ove nedjelje ruke dao i Neretvanac, koji je kod kuće odigrao 1:1 protiv Hrvaca, i to je 'Plava makinja' izjednačila u 90. minuti iz kaznenog udarca. Dino Deak je pogodio mrežu.

Jedan pogodak postigla je i treća momčad iz Donile Neretve, i to u gostima. Neretva je slavila u Mravincima pogotkom Mile Pehara u 57. minuti (Pehar je u igru ušao početkom nastavka). Pobjeda protiv Sloge je treća pobjeda metkovskih 'plavo bijelih', koji su odigračli šest utakmica. Sloga je ostala jedina momčad bez pobjede.

SEMAFOR 8. kola
Subota, 3. listopada, Posedarje:
Hrvatski vitez – Zagora 1:3, Vodice: Vodice – RNK Zmaj (M) 3:1,Klis: Uskok – Kamen 1:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – RNK Split 2:0, nedjelja, 4. listopada, Mravince: Sloga – Neretva 0:1, Baška Voda: Urania – OSK 4:1, Blato: BŠK Zmaj – Jadran Luka Ploče 0:1, Opuzen: Neretvanac – Hrvace 1:1, slobodan je Primorac (Biograd na moru).

POGLEDAJTE TABLICU!
1. Jadran Luka Ploče 17 bodova / 7 utakmica (17:3),
2. Hrvace 16 bodova / 8 utakmica (13:7), 3. Zagora 16 bodova / 7 utakmica (15:11), 4. Uskok 13 bodova / 8 utakmica (10:7), 5. BŠK Zmaj 11 bodova / 7 utakmica (13:10), 6. RNK Split 11 bodova / 8 utakmica (12:12),  7. GOŠK Dubrovnik 1919. 10 bodova / 7 utakmica (11:10), 8. Neretvanac 10 bodova / 6 utakmica (8:7),  9. RNK Zmaj (M) 10 bodova / 7 utakmica (8:9), 10. OSK 9 bodova / 7 utakmica (13:14), 11. Neretva 9 bodova / 6 utakmica (10:12), 12. Kamen 8 bodova / 8 utakmica (13:16), 13. Hrvatski vitez Posedarje 8 bodova / 8 utakmica (9:12), 14. Primorac (BNM) 7 bodova / 7 utakmica (7:9), 15. Urania 6 bodova / 6 utakmica (7:11), 16. Vodice 5 bodova /7 utakmica (7:15), 17. Sloga 2 boda / 7 utakmica (3:11).